DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

MÜFTÜLÜK ENGELLiLERi UNUTMADI

1 yıl önce
249 kez görüntülendi

MÜFTÜLÜK ENGELLiLERi UNUTMADI
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğü, engelli vatandaşlara yönelik ev ve iş yeri ziyaretleri düzenledi.İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Engelli Koordinatörü Din Hizmetleri Uzmanı Orhan Cesur ile birlikte engelli vatandaşları evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret ederek, çeşitli hediyeler takdim ettiler.
10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftası nedeniyle engelli vatandaşları ev ve iş yerlerinde ziyaret edildiğini belirten Müftü Koçak; müftülük personeli tarafından kadın erkek koordinatörü oluşturulduğunu, her ay sonu çevrim içi program yapıldığını, tohumun toprağa, engellilerin topluma emanet edildiğini, hizmet için hiç bir şeyin engel olmadığını, maddi manevi kardeşlerimizin yanında olduklarını söyledi.
İlçe Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü organizesinde engelli vatandaşları evlerinde ziyaret eden İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, “Hem engellileri hem de koronavirüs salgını nedeniyle dışarı çıkamayan vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret edip moral destek verdik. Aileleri ile tanışıp dertlerini dinledik. Müftülük personelimizle birlikte daima halkımızın yanında olmaya gayret edeceğiz.” dedi.
Engellilerin kendileri için çok değerli olduğunu ifade eden Müftü Koçak; “İnsan, yaratılmışların en şereflisidir. Gerek yaratılıştan gerekse sonradan birtakım bedeni engeller taşısa bile yine değerinden bir şey kaybetmez. Dolayısıyla tüm vatandaşlarımız gibi engelli kardeşlerimiz de bizim için çok değerlidir.” ifadelerini kullandı.
Müftülüğün ziyaretinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade eden engelli Ömür Demir, Murat Özdemir ise her daim yanlarında olan ilçe Müftüsü Yavuz Koçak’a ve din görevlilerine teşekkür ettiler.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık