DOLAR: 16.4 TL
EURO: 17.5 TL

MTAL’NİN BAŞARISI TAKDİR TOPLADI

2 yıl önce
670 kez görüntülendi

MTAL’NİN BAŞARISI TAKDİR TOPLADI
Reklam

Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş MTA Lisesinin Sporda Büyük Başarısı takdir topladı.
Şehit Cengiz Sarıbaş MTA LisesiAtletizm (Kros) okullar arası il müsabakalarında 4 yıl üst üste kız ve erkek takımı olarak 1. Liği kimseye kaptırmayan Şehit Cengiz Sarıbaş MTA Lisesi, Samsun’da 08/01/2020 tarihinde yapılan bölge müsabakalarında erkeklerde takım olarak 4. kızlarda ise 6. oldu.
Okul Müdürü Alptekin Güler, toplamda on dört sporcu ile yarışmaya katıldıklarını söyledi. Kros sporunun azimli ve sürekli çalışmayı gerektirdiğini, sabırla ve disiplinli çalışmaların meyvesini verdiğini ifade etti. Türkiye finallerine katılmayı bir puanla kaybettiklerini, her yıl daha iyi sonuçlar aldıklarını ancak diğer illerden gelen takımların yüzde doksanının kulüplerde lisanslı sporcularla ve antrenörlerle yarışmaya katıldıklarını belirterek, yakalanan bu başarının büyüklüğüne dikkat çekti. Bu öğrencilerin her gün okul sonrası beden eğitimi öğretmenimiz Ata Atakul ile yağmur çamur demeden çalıştıklarına dikkat çekti. İnşallah seneye Türkiye finallerine katılacaklarına dair ümidini de ifade etti.
DART
Okullar arası DART il müsabakalarında Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş MTA Lisesi kız takımı 2. oldu. Dört kız öğrenciden oluşan takım bu yıl ikinci kez katıldıkları yarışmalar da rakiplerini geride bırakarak finallere çıkmaya hak kazandılar.
KARATE
Okullar arası Karate il müsabakalarında Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş MTA Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Erkan Çelik 74 kg kategorisinde rakiplerini yenerek finale yükseldi. Finalde rakibine yenilen Erkan 2.lik madalyası almaya hak kazandı.
MTAL’ DEN KİTAP FUARINA ZİYARET
Espiye Şehit Cengiz Sarıbaş MTA Lisesi kütüphanecilik kulübü öğrencileri idareci ve öğretmenleri ile Giresun’da bu yıl birincisi düzenlenen kitap fuarına katıldılar. Okul Müdürü Alptekin Güler, buyıl ayaklarına kadar gelen bu güzel organizeyi öğrencileri ile buluşturmak istediklerini ve öğrencilerin kitaplarla hoşça vakit geçirmesine imkan sağladıklarını ifade etti. Bunun diğer arkadaşlarına da güzel bir örnek teşkil edeceğini, bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğini belirtti.
(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık