DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

‘MiLLi iRADE ViCDANI KARARINI VERECEK’

4 yıl önce
688 kez görüntülendi

‘MiLLi iRADE ViCDANI  KARARINI VERECEK’
Reklam

AK Parti, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere 24 Haziran 2018’de yapılacak olan ‘Erken seçim ülkemize, İlimize ve İlçemize hayırlı olsun. Birliğimiz, dirliğimiz ve kardeşliğimiz odağında Rabbim hayırlara vesile kılsın’ dedi.

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere 24 Haziran’da yapılacak erken seçim,Milletvekili transferleri ve ABD’nin,Türkiye gündemi ile ilgili yaptığı eleştirilere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

24 Haziran 2018’de yapılacak olan seçimlerde milli irade feraset ve basiretinin galip geleceğine, 2023 yolunda milli vicdan ve irfanla karar vereceğine inancımız tamdır’ diyen Belediye Başkanı Mustafa Karadere, “15 Temmuz’da vesayet odaklarının ihanetleri karşısında AK önderin ufkunda birleşerek tarihi bir duruş sergileyen; 16 Nisan 2017’de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet diyerek ülkenin AK hedeflere varma azmini ortaya koyan milli irade, 24 Haziran’da yeni bir tarih kaydedecek, ülkemiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde 2023’lerden 2071’lere başlattığı kutlu seferini sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

ABD’NİN SÖZLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ
Amerikan’ın,Türkiye’nin 24 Haziran’da yapacağı seçimlerden dolayı kaygı duyuyoruz’ sözlerine tepki göstererek onların kaygı duyduğu her şeyin sonunda hayır vardır ifadelerine yer verene Karadere,”Seçimlerin genel evrensel kurallara uygun yapılmayacağı konusunda bir tereddüt var mı yok, çünkü Türkiye demokrasisi gerçekten ulaştığı seviye itibariyle bunu sayısız kereler ispat etmiştir. Şu anda Türkiye demokrasisi, inanılmaz bir olgunluk aşamasındadır o açıdan bir problem yok, peki niye kaygı duyuyorsun?”şeklinde konuştu.
HALKIMIZ GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEKTİR
CHP’li 15 milletvekilinin İYİ Parti’ye geçmesine ilişkin “İlke ittifakından bahseden Karadere ;”Kılıçdaroğlu, siyasi bir onursuzluğa imza atmıştır” ifadelerini kullanarak 24 Haziranda yapılacak seçimlerde Halkımız gereken cevabı sandıkta verecektir” dedi.
Karadere, 2010 yılında bir kaset operasyonuyla başlayan ve bugüne kadar özellikle CHP içinde devam eden FETÖ siyaset mühendisliği faaliyetlerine bugün yeni bir halkanın daha eklendiğini belirtti.
“Kılıçdaroğlu ve CHP’si kendini inkar etme pahasına 15 milletvekilini ‘İP’e göndermiştir ” değerlendirmesinde bulunan Karadere,İttifakların yasal olarak önü açılmışken bunun gizli kapaklı görüşmeler, kulisler ve siyasi bir hülleyle yapıldığını kaydetti.
“İradesi rehin alınmış olan Kılıçdaroğlu, seçmeninin 1 Kasım genel seçimlerindeki tercihini hiçe sayarak 15 milletvekilini, emrinde olduğu iradenin talimatı ile başka bir partiye göndermiş, sözde demokrasi adına, demokrasiyi ve o milletvekillerini seçen millet iradesini yok saymıştır.
Karadere, bugünlerin demokrasi tarihinde, iradesini rehin vermiş ana muhalefetin, siyasetsizlik ve iradesi rehin alınmış siyasetçilerin kendilerini tasfiye yılları olarak yer alacağını bildirdi.
“15 Temmuz’a “kontrollü darbe” diyerek, kendi terör seviciliğini perdelemeye çalışan CHP’nin tasfiye yılları olarak anılacağını belirten Karadere, şunları kaydetti: “Bugünler, 40 yıl boyunca devletin içine sızmış, kuklacıların bir diğer aparatı FETÖ’nün nasıl çelikten bir irade ve kararlı mücadeleyle yok edildiğinin anlatılacağı günler olarak tarihe geçecektir. Bugünler, millet iradesinin nasıl egemen kılındığının, 1950’lerde ‘Yeter söz milletindir’ diyerek verilen mücadelenin nasıl başarıya ulaştığının anlatıldığı yıllar olacaktır.Onlar kendilerini tasfiye ederken biz ilk günkü aşkla yeni başlıyoruz” dedi.(H.GÖKÇE)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık