DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

MEZARLIKLAR BAYRAM’A HAZIRLANIYOR

1 yıl önce
315 kez görüntülendi

MEZARLIKLAR BAYRAM’A HAZIRLANIYOR
Reklam

Espiye Belediyesi Park ve bahçeler birimi çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye Park ve bahçeler birimi tarafından yaklaşan Ramazan bayramı ve anneler günü nedeniyle mezarlıklarda geniş kapsamlı bakım, onarım ve temizlik çalışması yapılıyor.
Ekipler tarafından, Belediyenin sorumluluk sahasında bulunan 8 mahalle,31 köyde bulunan mezarlıkların bakım, onarım ve temizlik çalışmaları en ince detayına kadar gerçekleştiriliyor.
Ot biçme, temizlik ve onarım çalışmalarına ağırlık veren ekipler ihtiyaç duyulan mezarlıklarda çevre düzenlemesi de yaparak vatandaşların mezarlıkları daha elverişli ortamlarda ziyaret etmesini sağlıyor.
Belediye Başkanı Mustafa Karadere ,“Ramazan Bayramı ve Anneler Günü nedeniyle mahalle ve köylerimizdeki mezarlıklarda temizlik ve gerekli çalışmaları yaptık. Vatandaşlarımızı kabir ziyareti esnasında tedbirli davranmaya davet ediyorum. Salgın devam ediyor. Hijyene dikkat edelim,maskelerimizi takalım, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde mezarlık ziyaretimizi yapalım” şeklinde konuştu.
Kardere,Mezarlık ziyareti yaparak, vefat edenlerimize dualar etmek,dinimizin bize vermiş olduğu önemli bir vecibedir. Bu vesileyle mezarlıklarımızda bulunan tüm meftalarımıza Allah’tan rahmet ailelerine sabırlar dilerim” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık