DOLAR: TL
EURO: TL

MEHMETÇiĞE FINDIK VE MEKTUP

2 yıl önce
549 kez görüntülendi

MEHMETÇiĞE FINDIK VE MEKTUP
Reklam

Yağlıdere Üçtepe ilkokul öğrencileri, Barış Pınarı Harekatı’na destek için askerlere fındık ve mektup gönderdi.

Üçtepe İlkokulu öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerine yönelik yapılan Barış Pınarı Harekatı’na destek amacıyla başlattıkları “Gönül Pınarından, Barış Pınarına” projesi kapsamında bölgede görev yapan askerler için mektup yazdı, ailelerinin de desteğiyle 500 kilogram fındık topladı.
Okul bahçesinde düzenlenen programda konuşan,Üçtepe İlkokulu Müdürü Emin Taşkın öğrencilerin güzel bir organizasyon ile askerlere moral verdiklerini söyledi.
Suriye’de sürdürülen harekatın önemine değinen Taşkın, “Bu operasyonla devletimiz ve kahraman ordumuz, ülkemize yönelen tehditleri, terör faaliyetlerini bertaraf etmiş, her zaman olduğu gibi ordumuz destan yazmıştır. Kahraman Mehmetçiklerimiz bugün bizlerin sıcak yuvalarında oturması, okullarda eğitim alması, bu milletin çıkarları için hak ve adaleti tesis etmek için orada bulunuyorlar. Bu anlamda biz de Üçtepe Beldesi olarak değerli çocuklarımızın kalplerinden gelenlerin Mehmetçiğimize moral olmasını diliyoruz.” diye konuştu.
Konuşmaların ardından kolilere konulan mektuplar, resimler ve fındıklar, öğrencilerin de yardımıyla Barış Pınarı Harekatı’nda görevli askerlere gönderilmek üzere araçlara taşındı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık