DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

MADEN OCAĞI TEDiRGiNLiĞi

4 ay önce
247 kez görüntülendi

MADEN OCAĞI TEDiRGiNLiĞi
Reklam

Espiye -Soğukpınar Beldesi’nde yapılması planlanan çinko-bakır ve taş ocağı kurulmasına çalışıldığını ifade eden Soğukpınar Beldesi Derneği bölgenin zehir soluyacağını iddia etti.
Espiye Soğukpınar Beldesi Derneği’inden yapılan açıklamada,Giresun Milletvekilleri ve Giresun Valisini tarihi göreve davet ediyoruz.
Sopukpınar derneği ;Tarım ziraat ve hayvancılığı bitirecek milyonlarca m2 orman ve endemik ağaç türünü yok edecek, su kaynaklarını kurutacak ,kızılkaya dağları ve Dikyol ormanlarındaki maden alanını genişletmek için 10 Mayıs da Soğukpınar beldesi Dikmen mahallesinde de yasa ve yönetmenliklere aykırı olarak bölge halkının tam olarak katılımı sağlanmadan yapılacak sözde Çevresel etki değerlendirme ÇED toplantısını durdurmak İçin imza kampanyası başlattıklarını ifade ettiler.
Kocaeli Gebze de Kurulu Giresun Espiye Soğukpınar Beldesi Derneğinden İmza kampanyası duyurusu:
Sayın Üyelerimiz,
Eti Bakır A.Ş. tarafından Beldemizde yapılması planladan Maden Ocağı Kapasite Artışı, Yer Altı Maden İşletmesi, Atık Depolama Tesisi projeleri ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) süreci başlatılmış olup Halkı Bilgilendirme Toplantısı 10 Mayıs 2022 olarak Bakanlıkça belirlenmiştir. Toplantıya katılımımızın daha uygun olacağı tarih olan Temmuz ayına erteletme çalışması ile ilgili hukuki yollara başvurulmuş olup sizlerde bu kararı alabilmemiz için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet üzerinden kampanyayı imzalayabilirsiniz. Aynı zamanda Derneğimizde de imza ile ilgili belgeler yarından itibaren sizlere sunulacaktır.” denildi.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık