DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

‘MADEN ATIKLARINA’DUR DEYiN!

2 yıl önce
3.600 kez görüntülendi

‘MADEN ATIKLARINA’DUR DEYiN!
Reklam

İyi Parti Giresun İl başkanı Abdulkadir Eroğlu, Espiye’de bulunan Bakır Madeni atıklarının durdurulmasını istedi.
İyi Parti Giresun İl başkanı Abdulkadir Eroğlu, Espiye’de bulunan Bakır Madeni atıkları ile ilgili basın açıklamasında bulundu.
İyi Parti Giresun İl başkanı Abdulkadir Eroğlu,İyi Parti Espiye ilçe başkanı Adnan Şahan, yönetim kurulu üyesi Mustafa Akburak ile birlikte Kızıldere’de ki sıkıntıyı yerinde inceleyip basın açıklaması yaptı.
Espiye-Kızıldere üzerinde basın açıklamasında bulunan Abdulkadir Eroğlu Şunları söyledi ” Vatandaşın derenin çok siyah aktığına dair şikâyeti vardı. Şahinyuva da işlenen ve bakır madeninin atıkları dereye bırakılıyor. Sel ve afet zamanları daha çok dereye saldıkları söyleniyor. Nitekim derede gayet kirli akmaktadır. Bakır madeni biliyorsunuz ki, Cengiz İnşaatınındır.Ben yetkililere diyorum ki Türkiye 82 milyon 5’ten büyüktür. 5 Müteahhitten biri Cengiz İnşaattır. Sayın valim ve Sayın kaymakamım bu atıkların dereye atılmasına karşı önlem almaya davet ediyorum.
Vatandaş bu durumdan çok şikayetçidir. Ağır metaller uzun yıllar denizden dereden gitmiyor. Bu durum İnsan sağlığı için çok zararlı bir durumdur. Dolayısıyla yetkilileri önlem almaya davet ediyorum. Buraya çökertme havuzu mu yapacaklar? Filtre mi koyacaklar ne yapacaklarsa bir an evvel yapılması lazım. Yine söylüyorum. 82 milyon beşten büyüktür. 5 Müteahhidin peşinde değil, Kamuoyunun peşinde olmalıyız’ ’dedi.
Espiye İyi Parti İlçe başkanı Adnan Şahan,’’ Bakır işletmesinde ki mevcut havuzun suyu peyderpey dereye akıtılmaktadır. Bunu da genellikle sel ve yağmur zamanlarına denk getirilmektedir. Bu iş biraz maliyet gerektiriyor. Para harcamak yerine ucuz yol tercih edilip, Halk sağlığı ise hiçe sayılmaktadır. Burada yetkililer denetim yapmadığı için çok da rahat hareket etmektedirler. Ben buradan yetkililere sesleniyorum. Sayın Mehmet Cengiz’in olduğu bu şirket korunmakta mıdır? Halk sağlığı ise hiçe mi sayılmaktadır? Biz Espiye halkımızın her türlü sorunlarını dile getirmeyi sürdürüyoruz. Dün Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri açıklama yapmışlardı. Bugün de biz sayın başkanımız ile açıklama yapıyoruz. Başkanım bu açıklamayı olay yerinde inceleyerek yapalım dedi. Kaleboynu mahallesi Kızıldere sınırları içinden Gelevera deresine akmakta olan bu dere siyah akmaktadır. Biz yerinden açıklama yapmak istedik. Yetkililer izin vermediler. Havuzun bir tarafının patladığını iddia etmektedirler.
Halk sağlığı bu kadar ucuz mu ? Yetkilileri göreve davet ediyoruz ” şeklinde konuştu.ÖZEL HABER: TANER KARAMAN

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık