DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

KUT’ÜL AMARE ZAFERİ 106. YILI KUTLANDI

4 ay önce
210 kez görüntülendi

KUT’ÜL AMARE ZAFERİ 106. YILI KUTLANDI
Reklam

Espiye Şehit Sezgin Burak Cantürk Ortaokulu öğretmeni ve öğrencileri tarafından Kut’ül Amare Zaferi’nin 106. yılı nedeniyle program düzenlendi.
Anadolu İmama Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen programda Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Şehit Sezgin Burak Cantürk Ortaokulu öğretmeni Nihal Karaman günün önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.
Karaman yaptığı konuşmada, İngilizlerin 106 yıl önce Birinci Dünya Savaşı’nda uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir mağlubiyet tattıklarını, Osmanlı ordusunun ise büyük bir zafer kazandığını ifade etti.
Tarihten ders alınması gerektiğini belirten Karaman, Bir asır önce yaşanan olayların ve planların günümüzde de uygulanmak istendiğini dile getirmiştir.
Ecdadın sahip olduğu topraklarda insanları huzur ve refah içerisinde yaşatmak gayesi ile çalıştığını sömürgeci güçlerin ise kendi refah ve mutlulukları için diğer milletlerin kanlarını dökmekten huzurlarını bozmaktan vazgeçmediklerini dile getirmiştir. Bu nedenle tarihini ve milli değerlerini bilen bilinçli nesillere ihtiyaç olduğunu bu bilgilerin de ancak eğitim kurumlarında verilebileceğini kaydetti.
Konuşmanın ardından program öğrencilerin Kut’ül Amere şiirlerin okunması,Halil Paşa’nın Ordu’ya Mektubu, Geçmişten İzlerle ve Müzik dinletisi ilgiye izlendi.
Törene, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.HABER-(FİKRET BIYIK)-(RESİM AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık