DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

KÜBRANUR YARDIM BEKLiYOR..

3 yıl önce
527 kez görüntülendi

KÜBRANUR YARDIM BEKLiYOR..
Reklam

Espiye ilçesine bağlı Soğukpınar Beldesi Dikmen Mahallesi’nde yaşayan Abdullah ve Emine Şagar çiftinin üç çocuğundan biri olan 9 aylık Kübranur, hayata hastalıkla, hatta en ağır hastalıkla dünyaya geldi.

Tıptaki adıyla Brakial Pleksus yani kol felci hastalığının pençesinde boğuşan Kübranur bebek bir çok hastanede tedavi gördü, görmeye de devam ediyor. Henüz 9 aylık olan Kübranur Ankara Hacettepe Ün.Eğit.Araşt. Hastanesi İstanbul-Esenler Özel Medlayf Hastanesi ve Beşiktaş Özel Acıbadem Fulya Hastanesi’nde tedaviler gördü. Üç çocuk babası olan ve ekmek fırınında çalışan baba Abdullah Şagar, çocuğunun iyileşmesi için yardım bekliyor.

ÇOCUĞUNUN SAĞLIĞI İÇİN
HASTANE HASTANE DOLAŞTI

Dertli baba Abdullah Şagar , “Hayırsever bir işadamının destekleriyle sinir damarı nakli yaptırdık ve zorlu bir süreci atlattık. Ancak tedavisi devam ediyor ve ilerleme kaydediyor mu onu da bilmiyoruz.
Bunu belki de Allah korusun zaman gösterecek. Çocuğumuz doğumsal felçli dediğimiz hastalıkla boğuşuyor, kolu felç. Allah hiçbir kimsenin başına bu ve buna benzer durumları vermesin. İnanın yaşayan bilir. Ağır iş yapıyorum. Üstelik bu ağır işin altında can yongam olan çocuğum için hastane hastane geziyorum. Allah razı olsun bir hayırsever tarafından önemli ölçüde destek gördük bugünlere geldik. Ancak yine de ihtiyacımız olduğunu söyleyebilirim. Fizik tedavilerimiz kota engeline takılmıştır. Sağlık Bakanlığında bakan Yardımcısı Prof dr Muhammet Güven başkanlığında bu benim çocuğum ile aynı derdi paylaşan 40 aile bir araya geldik sesimizi duyurmaya çalıştık. Ve çok geçmeden Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Necati Tığlı Mecliste sesimiz oldu, konuyu gündeme taşıdı, soru önergesi verdi”dedi.

DEVLETİN KENDİLERİNE
YARDIM ELİ UZATMASINI İSTEDİ

Doktorlar, Brakial Pleksus zedelenmesinin erken fark edilmesi ve teşhisi, bebeklerde hareket azlığının ilk haftalarda çok göze batan bir semptom olmaması nedeniyle çoğunlukla mümkün olmadığını ifade eden
Baba Abdullah Şagar, Doğum sonrası, kadın doğum ve neonataloji uzmanı hekimler tarafından Brakial Pleksus zedelenmesi olduğu düşünülen bebekler, pediatrik nöroloji uzmanına sevk edilmeli ve hemen
fizyoterapi ve aile eğitimi başlatılmalıdır dediler. Bizde erken müdahale yöntemine gittik ama ekonomik anlamda bizi çok yordu,devletimizden ve yardımseverlerden destek bekliyoruz” diye çağrıda bulundu.

BABA YETKİLİLERDEN DESTEK BEKLİYOR

İlçede Özel bir Firmada gece çalışıp, gündüz çocuğunun sağlığı için uğraşan baba hem manevi hem de maddi yönden yıprandığını dile getirdi.
Baba Abdullah Şagar, Bebeğin ilk ameliyatını Diyarbakırlı hayırsever iş adamı sağladığını, tedavinin geri kalan sürecinde ise aile yakınları ve çevresinin destek olduğunu, yüzde 60 engelli raporu olmasına rağmen sosyal haklardan yararlanamadığını ifade etti.
Baba Abdullah ŞAĞAR, Gazetemiz aracılığı ile Devlet Büyüklerimiz Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip EROĞAN, Sn.Valimiz Giresun Valisi Harun SARIFAKIOĞULLARI’dan, devlet büyüklerinden ve hayırseverlerden yardım ve destek beklediğini söyledi.
Evladının haline her gün yanıp kavrulan anne Emine Şagar ise “Kübranur için devlet büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyoruz” dedi.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık