DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI

5 yıl önce
649 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

2017 yılı Mayıs ayı Kaymakamlar Toplantısı Vali Hasan Karahan başkanlığında, Yeşilgiresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapıldı.

Toplantıda, toplantı gündemine dair konular hakkında Vali Karahan’a kaymakamlar ve ilgili kurum yetkilileri tarafından bilgi verildi.

Toplantının açılışında konuşan Vali Karahan, 2017 yılı Mayıs ayı rutin Kaymakamlar toplantısında, toplantı gündeminde yer alan hususları görüşmek üzere bir araya geldiklerini belirterek “Mayıs ayının kaymakamlar toplantımız hayırlı olsun, başarılı geçsin inşallah. Geçen ay referandum süreci yaşadık. Vatandaşımız oyunu iradesini özgürce ortaya koydu. Yeni bir dönem başladı. İnşallah ülkemiz ve vatandaşlarımız için hayırlı olur. Tabiki bu sürecin başlamasında ve sorunsuzca nihayetlendirilmesinde kaymakamlarımız ve daire müdürlerimiz üzerlerine düşeni yaptılar. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu ay sezon açılıyor, KÖYDES çalışmaları başlıyor. Diğer yatırım faaliyetlerimizden başlayan projelerimiz hızlı bir şekilde devam ediyor. Yine yaklaşan Ramazan ayı ile ilgili sosyal devletin gereği olarak hazırlıklarımız başladı. Sosyal yardımlaşma Vakıflarımızın bununla ilgili çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Toplantıda; bir önceki toplantıda, yapılması kararlaştırılan işlerin hangi aşamada olduğu da ele alındı. Bundan sonra yapılması gereken çalışmalar ve alınması gereken önlemler konusunda görüşüldüğü toplantıda, ilçeler arasındaki koordinasyon ve başta KÖYDES projeleri olmak üzere ilimiz genelinde yapılan yatırımların gerçekleşme oranları gözden geçirildi. Gecikme yaşanan ve hiç gerçekleştirilmeyen yatırımların gerekçeleri hususunda yetkililer tarafından Vali Karahan’a bilgi sunuldu.

Toplantıda ayrıca; eğitim, sağlık, ulaşım başta olmak üzere devam eden diğer yatırımlarla, il genelindeki emniyet ve asayiş olayları hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

Vali Hasan Karahan başkanlığında yapılan toplantıya; Vali Yardımcısı Recep Uzal, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Jandarma Komutan Vekili ile ilgili kurum amirleri katıldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık