DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.4 TL

KAYMAKAM TENGİR GÖREVİNE BAŞLADI

2 yıl önce
1.310 kez görüntülendi

KAYMAKAM TENGİR GÖREVİNE BAŞLADI
Reklam

Şebinkarahisar Kaymakamlığından Espiye Kaymakamlığına atanan Taner Tengir, 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü ilçedeki yeni görevine başladı.
Espiye Kaymakamı Taner Tengir, ilçe idare amirleri ve kaymakamlık personeli tarafından karşılandı.
Kaymakamlık makamında Espiye dare amirleri ile tanışma toplantısı yapan Kaymakam Taner Tengir, “Espiye halkına hizmet etmek için hep beraber çalışarak hizmet edeceklerini, memleketin neresinde olursa olsun görev yaparak halka hizmet etmenin çok değerli olduğunu ifade etti.
Önceliğin vatandaşa ve millete hizmet etmek olduğunu belirten Kaymakam Taner Tengir, “Bu güzel ilçede bulunmak ve halkımıza hizmet etme imkanı bulduğum için kıvanç duymaktayım. Görev sürem boyunca vatandaşlarımızın mutlu, huzurlu yaşamaları ve sorunlarını çözme konusunda elimden gelen tüm gayreti göstereceğim. Kapımız ve gönlümüz tüm Espiyeli hemşerilerimize her zaman açıktır” dedi.

Espiye Kaymakamı-Taner TENGİR’İN ÖZGEÇMİŞİ:
1975 yılında Konya’nın Ereğli ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Ereğli’de tamamladı. Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2001 yılında mezun oldu.
2005 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Niğde Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.
Mülkiye Müfettişi nezaretinde teftiş stajını Trabzon/Vakfıkebir İlçesinde, Kaymakam Refikliği stajını Konya – Sarayönü ilçesinde tamamladı. Isparta Sütçüler ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevini
üstlendi. 1 yıl süre ile İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi. Sheffield Üniversitesi Management School’da İngilizce eğitimi aldı ve İngiliz İdari Sistemini inceledi.
TODAİE’de 40.Dönem Kamu Diplomasisi kursunun ardından 93.Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek 03.03.2009 tarihinde Yozgat Aydıncık Kaymakamı olarak göreve başladı. Sırasıyla; Erzurum Pazaryolu İlçe kaymakamlığı, Ağrı ve Ardahan Vali Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Vali yardımcılığı görevleri sırasında Ağrı İl Özel İdari Genel Sekreterliği ve Ağrı Hava Limanı Mülki İdare Amirliği, Ardahan Aktaş İlçe ve Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği ardından Pozantı Kaymakamlığı görevinde bulundu.
Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şebinkarahisar kaymakamlığından Espiye ilçe Kaymakamlığı görevine atanan Kaymakam Taner Tengir, 27 Temmuz 2020 tarihinde yeni görevine başladı.
Aynı zamanda Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamlayan kaymakamımız, halen Atatürk Üniversitesi Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalında tez aşamasında doktora öğrencisidir. İngilizce bilmekte olup; Handan Hanım ile evli ve iki çocuk babasıdır.
Yöremiz gazetesi olarak Espiye Kaymakamı Taner Tengir’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık