DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

KALDIRIMLAR FINDIK HARMANI OLDU

4 yıl önce
402 kez görüntülendi

KALDIRIMLAR FINDIK HARMANI OLDU
Reklam

Espiyeli üreticiler topladıkları fındığı kurutabilmek için şehir içindeki yolları ve sahil boyundaki yaya kaldırımlarını adeta fındık harmanına çevirdiler.

Fındıkta hasat mevsiminin sonuna yaklaşılması dolayısıyla bahçelerden topladıkları ürünlerini yağmurdan dolayı kurutma telaşına giren üreticiler her yıl olduğu gibi, bu yıl da karayolları kenarları ile yaya kaldırımlarını fındık harmanı haline çevirdiler.
Havaların yağışlı gitmesi nedeniyle ve sıcaklığının yüksek kesimlerde etkisini kaybetmesi sebebiyle köylerdeki üreticilerin de sahile inmesi sonucu yollarda ve kaldırımlarda fındık harmanı oluştu
İlçeye bağlı köylerde fındıklarını toplayan ve bir süredir güneşli ve sıcak giden havaların yağışa dönüşmesiyle harman için uygun yer bulamayan üreticiler, beton veya asfalt zemine serilen fındıkların daha iyi kuruduğunu belirterek, “Bu nedenle ürünlerimizi kurutabilmek için karayolu kenarlarını ve kaldırımları tercih etmek zorunda kalıyoruz. Bahçelerimizden bin bir güçlükle topladığımız fındıklarımızı buralarda daha iyi ve daha hızlı kurutmaktayız” dediler.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık