DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

1 yıl önce
388 kez görüntülendi

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
Reklam

Espiye ilçesinde ilköğretim haftası kutlandı. Espiye’de, “İlköğretim Haftası” dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi. İlköğretim haftası nedeniyle Espiye Şehit Hüseyin Tahmaz İlkokulu Müdürü İsmail Çelik ile öğrenciler belediye başkanı Mustafa Karadere’yi makamında ziyaret ederek, günün anısına başkan Karadere’ye çiçek verdiler.
Hükümet konağı önünde Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı tarafından çelenk konuldu. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.Törende öğrenciler çeşitli şiirler okudular.
Espiye Şehit Hüseyin Tahmaz İlkokulu koordinesinde gerçekleşen çelenk törenine Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Emniyet Müdürü Birkan Erden, Jandarma Komutanı Barış Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı, Şube Müdürleri Adnan Yazıcı Ramis Baştuğ, kurum amirleri, okul Müdürleri ile öğrenciler katıldı.
Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Belediye olarak her zaman eğitim kurumlarının yanında olduklarını ifade ederek, “Dün olduğu gibi bugün de okullarımızın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.
Geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi eğitimi almaları için gereken ne varsa yapılıyor ve yapılmaya devam edecek. Yeni eğitim öğretim yılının herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı törende yaptığı konuşmada,“Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi” görevini üstlenmiştir”dedi.
Yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen İlçe MEM Ömer Karakayalı, okullarda gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, şunları kaydetti: “Okullarımızda Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun rehberliğinde her türlü tedbiri alıyoruz. Velilerimiz öğrencilerini rahatlıkla okullarımıza gönderebilir. 424 öğretmen, 5 bin 397 öğrencinin ders başı yaptığını,153 araç ile 1411 öğrencinin taşındığını söyledi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık