DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

HEM’DEN YIL SONU SERGİSİ

5 yıl önce
536 kez görüntülendi

HEM’DEN YIL SONU SERGİSİ
Reklam

Espiye Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ilçe merkezinde yıl sonu sergisi açtı.Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 2016–2017 Eğitim ve Öğretim yıl sonu sergisi törenle açıldı.
Espiye Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü’nde öğrenim gören kursiyerlerin yıl içerisinde el emeği, göz nuru dökerek hazırladığı eserler, açılan bir karma sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Grand Karadere Düğün Salonunda açılan yıl sonu sergi açılış törenine Belediye Başkan yardımcısı Ali Kemal Akkaya, ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Şube Müdürleri Ali Dur, Gökhan Güner, Daire Amirleri, Kamu Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
HEM Merkezi Müdürü Melike Ünver,” 176 kurs açıldığını, bu kurslara 4 bin 118 kursiyerin katıldığını belirterek,kursa katılan kursiyerlere ve açılışa katılan davetlilere teşekkür etti.
HEM Müdürü Ünver, amaçlarının örgün eğitime gidememiş ve ya her hangi bir kademesinden ayrılmış vatandaşları meslek sahibi yapmak olduğunu ifade ederek, “Bize bu zamana kadar desteklerini esirgemeyen kaymakamımıza, belediye başkanımıza, ilçe Milli Eğitim Müdürüne ,okul müdürlerimize, daire amirlerimize ve ilçe halkına teşekkür ediyorum” dedi.
Espiye ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, Milli Eğitim faaliyetleri içerisinde yaygın ve örgün eğitim kurumu olan Halk Eğitim Merkezlerinin önemli bir görev üstlendiğini söyledi.
Öztürk“Halk Eğitim Merkezinin bu tür kurslarla, sosyal çalışmalarla ve farklı etkinliklerle kadınlarımıza ulaşmasını takdirle karşılıyoruz. Çağın ve teknolojinin istek ve ihtiyaçlarına da cevap verebilmek için ilçe merkez ve köylerde farklı dallarda kurslar açarak kursiyerlerimize yardımcı oluyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından kursları başarı ile bitirenlere belgeleri törene katılanlar tarafından verildi. Sergi açılışı yapıldıktan sonra protokol ve diğer davetliler, kursiyerlerin hazırladıkları el emeği, göz nuru sergilerini gezdiler. Sergi büyük beğeni topladı.
(SERAP BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık