DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

HAYIRSEVER OSMAN iŞ BAŞINDA

4 yıl önce
564 kez görüntülendi

HAYIRSEVER OSMAN iŞ BAŞINDA
Reklam

Kurugerişli Osman kiminin Eli Kiminin Ayağı Oluyor.Espiye Kurugeriş Köyünde Yaşayan Osman Çubukçu’yu duyanları böyle insanlarda var mı dedirtiyor.
Günümüzde yaşlı insanların Evlat’ları tarafından dışlandığı bakım evlerine verildiği hizmetleri ve bakımları yeterince yapılmadığı sıkça rastlanır durumda olsa da iyi insanlar mutlaka var.

Espiye Kurugeriş Köyünde Yaşayan geçimini Bakkal’cılık ve çiftçilik yaparak kazanan 3 çocuk babası Osman Çubukçu Köyünde ve komşu köylerde yaşayan yaşlıların Tutmayan eli görmeyen Gözü yürümeyen Ayağı oluyor!
Nerede bir yaşlı hasta varsa Ambulans gidemediği yolu olmayan hastalara hızır gibi yetişiyor ,hastaları sırtında metrelerce Anbulans veya özel araçlara taşıyarak Hastaneye kadar götürüp burada tedavilerini yaptırıyor. Köyünde ve İlçede Adı Ambulans Osman olarak anılıyor.
Osman Çubukçu gazetemize şöyle açıklamada bulundu.
Bunu insanlık adına yapıyorum her ne kadar kendi işlerimin peşinden koşmam gerekse de bir hasta olduğu zaman beni arıyorlar, bende severek gidiyorum. Hastayı evinden alıp hastaneye götürüp orada gerekli işlemlerinin yapılmasına yardımcı oluyorum. Okuma yazma bilmeyenler var ayakta güçlükle durabilenler var ben severek tüm ihtiyaçlarını yapıyorum zaman zaman Hastanede 24 saat kaldığım oluyor.
BEKLENTİM ALLAH’TAN
Benim bunun karşılığında bir beklentim yok Allah Rızası için yapıyorum. Herkes bana Ambulans Osman diyor buda beni Gururlandırıyor hepimiz yaşlanacağız Yaşlılarımız bizim Baş tacımız ,onlara mutlaka iyi davranmalıyız” şeklinde konuştu.(KURUGERİŞ.NET)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık