DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.7 TL

GiRESUN’A YENi VALi ATANDI

1 yıl önce
5.029 kez görüntülendi

GiRESUN’A YENi VALi ATANDI
Reklam

Yeni Yayınlanan genelgeye göre; Giresun Valisi Sayın Harun Sarıfakıoğlulları mülkiye başmüfettişi olurken, yerine Iğdır Valisi Enver Ünlü Giresun Valisi olarak atandı.

20 Şubat 1971 yılında Çorum ili Bayat İlçesinde doğdu. İlkokulu memleketinde, Liseyi Ankara Atatürk Öğretmen Lisesinde, Üniversiteyi Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde okudu. 1992 yılında mezun olduktan sonra 1993 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazanan Sayın Enver ÜNLÜ, 3 yıllık Kaymakam adaylığı boyunca Tokat Reşadiye ve Çankırı Yapraklı’da Kaymakam Vekilliği yaptı. 8 ay boyunca İngiltere’de Mesleki ve Yabancı Dil Eğitimi amacıyla bulundu.
Adaylık sürecini başarıyla tamamlayan ÜNLÜ sırasıyla Samsun Asarcık, Malatya Pütürge, Hatay Yayladağı, Diyarbakır Ergani, Kayseri Develi, İstanbul Avcılar Kaymakamlığı, Bursa Osmangazi Kaymakamlığı ve son olarak da Iğdır Valisi görevlerinde bulundu.
İçişleri Bakanlığı’nın 10.06.2020 tarihli Valiler Kararnamesi ile Giresun Valiliğine atanan, Vali Sayın Enver ÜNLÜ evli ve 3 çocuk babasıdır. (YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık