DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

GiRESUN TARiHiNDE BiR iLK

4 yıl önce
1.053 kez görüntülendi

GiRESUN TARiHiNDE BiR iLK
Reklam

ALTIN ÇOCUKLAR TARİH YAZDILAR..TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDULAR

Giresun ‘un Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu küçük erkekler voleybol takımı Türkiye şampiyonu oldu.
Okul Sporları ,Küçük Erkerkler Voleybol Türkiye Birinciliği Müsabakaları Bartın’da yapıldı.
Giresun İl Şampiyonu Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Ordu’yu 2-0,Tokat’ı 2-0, Konya’yı 2-0 mağlup ederek,3-3 yaptı.
Giresun İl Şampiyonu Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu ilk maçında Ordu’yu 25-6 ve 25-13 lük setlerle 2-0, Konya’yı 25-8 ve 25 -13 lük setlerle 2-0 yenerek yarı finale yükseldi.
Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Yarı Finalde İstanbul Gazi Yaşargil Ortaokulunu 25-15,26-28 -15- 5 ,2-1 yenerek finale kaldı.
Finalde, Tokat / Merkez – 15 Temmuz Şehit Birol Yavuz Ortaokulu ile mücadele eden Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu bu maçı da 15-5 ve 25-12- 2-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.
Süleyman Demirel Ortaokulu Voleybol takımı yırtık file,plâstik top ve beton zeminlerde antrenman yaparak hazırlandığı çalışmalar sonucunda Bartın’da yapılan finallerde rakibi Tokat / Merkez – 15 Temmuz Şehit Birol Yavuz Ortaokulunu 2-0 yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardılar.
Espiye İlçe Kaymakamı Yusuf Akın , Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk Türkiye Şampiyon olan Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Voleybol takımı öğrencilerini,ailelerini ve okul idarecilerini tebrik,ederek başarılar dilediler.
Espiye Süleyman Demirel Ortaokulu Müdürü İbrahim Kılıç,25-31 Mayıs 2018 tarihleri arasında Bartın ilinde yapılan Türkiye Orta okullar arası Erkek Voleybol müsabakalarında Süleyman Demirel
Ortaokulu Erkek Voleybol takımı Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmışlardır.
Bu başarının elde edilmesinde büyük katkıları olan Espiye Kaymakamlığına, Espiye Belediye Başkanlığına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, sponsorlara, Beden Eğitimi Öğretmeni Serdar TURAN’a ,Müzik öğretmeni Serkan URAY’a okul personellerine, şoförler Aykut KÖK ,Selim ÖNAL’a ,öğrencilerin ailelerine ve öğrencilere teşekkür etti.
Espiye Süleyman Demirel Ortaokulunun Türkiye Şampiyonu olması Giresun ve Espiye ilçesinde büyük sevinçle karşılandı.
Yöremiz Gazetesi olarak,Espiye ilçesine bu gururu yaşatan Okul Müdürüne, Beden Eğitimi öğretmeni Serdar Turan’ı, Minik öğrencilere ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. (F. BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık