DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

GAZİNİN ADI ÇEŞMEYE VERİLDİ

5 yıl önce
449 kez görüntülendi

GAZİNİN ADI ÇEŞMEYE VERİLDİ
Reklam

Espiyeli 15 Temmuz gazisinin adı piknik alanı ve çeşmeye verildi.

Giresun Valiliği ve Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz gazisi Sabri Ünal adına yaptırılan piknik alanı ve çeşme, Akkaya  köyünde düzenlenen törenle açıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine karşı koymak amacıyla 15 Temmuz gecesi İstanbul’da iki tankın altına yatarak durdurmaya çalışan ve bu sırada yaralanan Espiyeli Sabri Ünal’ın adı, piknik alanı ve çeşmeye verildi.

Ünal’ın adının verildiği Espiye ilçesindeki Yedi Değirmenler Tabiat Parkı’nın girişindeki çeşme ile aynı bölgedeki piknik alanının açılışı törenle gerçekleştirildi.

Vali Harun Sarıfakıoğulları, burada yaptığı konuşmada, vatan, millet ve bayrağı için millet iradesini hakim kılma, yüzde 52 oyla iş başına gelen Cumhurbaşkanına sahip çıkmak için sokağa çıkan ve bu uğurda canlarını feda eden şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Sabri Ünal ve diğer gazilere şükranlarını sunan Sarıfakıoğulları, “Şehitlerimiz ve gazilerimizin fedakarlığı sayesinde burada özgürce nefes alabiliyor, irademizi ifade edebiliyoruz.” dedi.

Sarıfakıoğulları, Ünal’a ve davetlilere Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin selamlarını da iletti.

Ünal ise 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanlara Allah’tan rahmet diledi.

Darbe girişimi sırasında sokağa çıkarak gazi olduğu için gurur duyduğunu vurgulayan Ünal, “15 Temmuz’da yine birçok gazi arkadaşla köprüde olacağız ve meydanları boş bırakmayacağız.” diye konuştu.

Vali Sarıfakıoğulları, buradaki programın ardından Sabri Ünal’ın Avluca köyündeki ailesini de ziyaret etti.

Törene Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlulları, 15 Temmuz gazisi Sabri Ünal, Espiye Kaymakamı Sultan Doğru, Belediye Başkanı Mustafa Karadere,Soğukpınar Belde Belediye Başkanı Özcan Özdemir,Giresun Orman Bölge Müdürü Veysel Kodalak,Müdür Yardımcıları,Şube Müüdürleri, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, AK Parti Espiye ilçe Başkanı Ali Küçükyadın, daire amirleri, kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.

(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık