DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

FURKAN’IN ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLDU

5 yıl önce
347 kez görüntülendi

FURKAN’IN ORGANLARI 3 KİŞİYE UMUT OLDU
Reklam

Espiye ilçesinde trafik kazasında hayatını kaybeden Furkan Kadeş (21 ) in organları ailesi tarafından bağışlandı.

Kadeş’in Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatla alınan sol böbreği, karaciğeri ve kalbi farklı illerde organ bekleyen hastalara gönderildi.
Espiye ilçesi Adabük mevkiinde meydana gelen tarfik kazasında genç yaşta hayata veda eden Furkan Kadeş’in organları, ailesi tarafından Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Bağışı Bölümü’ne bağışlandı.

Kadeş’in kalbi Ankara Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne, karaciğeri Antalya’ya ve sol böbreği Adana’da organ nakli bekleyen hastalara gönderildi.
Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Mustafa Tolga Gürgen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Organ bağışı, beyin ölümü gerçekleşen kişilerden alınan organlarla mümkün. Sağlığına kavuşabilmek için organ bekleyen binlerce hasta var. Bu nedenle herkesi, öncelikle bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Furkan Kadeş kardeşimizin ailesinin örnek davranışıyla organ nakli bekleyen en az dört kişiye umut olacaktır. Uygun donörler bulundu ve Kadeş’in kalbi, Ankara’ya, karaciğeri Antalya’ya ve böbreği ise Adana’ya gönderildi” dedi.

Genç yaşta trafik kazasında hayatını kaybeden Furkan Kadeş’in cenazesi Tirebolu Çeğel Köyünde kılınan cenaze namazından sonra ailesinin ve sevenlerinin gözyaşları arasında dualarla toprağa verildi.

Merhum Furkan Kadeş’e Allah’tan rahmet ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık