DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

ESPİYE’DE TEOG TÜRKİYE BİRİNCİLERİ

5 yıl önce
780 kez görüntülendi

ESPİYE’DE TEOG TÜRKİYE BİRİNCİLERİ
Reklam

Espiye’de Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş (TEOG) sınavında Türkiye birincisi olan öğrencileri ödüllendirdi.
Espiye ilçesinde Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamına doğru yanıt vererek, Türkiye birincileri arasına giren 4 öğrenci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk, tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

TEOG sınavında tüm soruları doğru yanıtlayarak, Türkiye birincileri arasına giren 4 öğrenciye ödülleri, Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törenle,İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Öztürk,Şube Müdürleri Ali Dur,A.Gökhan Güner Atatürk Ortaokulu Müdürü Turgut Öztürk,Müdür Yardımcısı İdris Köse,Süleyman Demirel İlk-Ortaokulu Müdürü İbrahim Kılıç’ın katıldığı törenle verildi.
Öztürk,törende yaptığı konuşmada, “Başarınız hepimizin göğsünü kabartıyor. İnşallah bu çalışma azminiz tüm yaşamınız boyunca devam eder ve her çıktığınız yolda muvaffakiyet elde edersiniz. Ben başta sizler olmak üzere, bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğretmenlerinizi ve sizler gibi pırıl pırıl evlatlar yetiştiren ailelerinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum ” ifadelerini kullandı.
Öztürk, kendilerine emanet edilen öğrencilerin çok iyi yerlere gelmesi için büyük çaba gerektiğini söyleyerek,ilçemizde bize bu gururu yaşatan Espiye Atatürk Ortaokulu Öğrencileri Asude Güven, Bilal Yeter, Buğra İlhan Aydın’ı,Süleyman Demirel İlkortaokulu öğrencisi Ali Deniz Özer ‘i kutluyor, bu başarıda emeği geçen ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum” dedi.
Öztürk, öğrencilerle yakından ilgilenip elde ettikleri başarıdan dolayı onları tek tek tebrik etti.Espiye’de böyle bir başarının yıllardır olmadığını vurgulayarak çok mutlu olduğunu ve öğrencilere ellerinden gelen her imkanı sağlayacaklarını kaydetti.
Eğitim- öğretimlerinde ki başarıları ve TEOG sınavlarında aldıkları sonuçlarla ilgili süreçler kapsamında öğrencilerle sohbet ederek,fikir alışverişinde bulundu.Öğrencilere ayrıca kendilerine talep ve önerileri olup olmadığını sordu.

Konuşmaların ardından başarılı öğrenciler çeyrek altın ve kitap ile ödüllendirildi.

*Sebahat KABAGÖZ*

 

 

 

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık