DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

DUROĞLU FINDIK FESTİVALİ YAPILDI

4 yıl önce
795 kez görüntülendi

DUROĞLU FINDIK FESTİVALİ YAPILDI
Reklam

Sunuculuğunu Hüseyin Elmas’ın , prodüksiyonu Ahmet Olgun’un yaptığı Duroğlu 1.Fındık festivali yapıldı.Duroğlu beldesince düzenlenen 1. Fındık Festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Duroğlu 1.Fındık festivali yapıldı. Duroğlu beldesince düzenlenen 1. Fındık Festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.
Festivale Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel ,Soğukpınar Belde belediye Başkanı Özcan Özdemir, Belediye başkanları , davetliler ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan, “1.’sini düzenlemiş olduğumuz Giresun Fındık Festivaline hepiniz hoş geldiğiniz, sefalar getirdiniz. Bu yıl festivali sadece bir gece olarak tertiplemiş olduk, inşallah önümüzdeki sene tam bir festival haline gerek sayın valimizin, gerek milletvekillerimizin destekleri ile beraber yapacağız” dedi.
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ise yaptığı konuşmada, “Sılah-i rahim yaparak Giresun’a hasat dolayısı ile gelen değerli dostlarım, değerli kardeşlerim hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Bu topraklara hizmet etiğim için, bu toprakların hizmetkarı olduğum için şeref duyuyorum. Sizlere laik olma adına bütün alın terimi mesai arkadaşlarımla beraber çok değerli milletvekillerimizle beraber sonuna kadar akıtacağız. Yeter ki memleketimize hizmet getirelim, yeter ki sizlere layık olabilelim. Değerli kardeşlilerim Sayın Bakanımız Nurettin Canikli’nin de sizlere selamı var onu da iletmek istiyorum. Bu festivali gerçekleştiren belediye başkanımızı bir kez daha tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, fındığın Giresun’un baş tacı olduğunu ifade ederek bu zamana kadar hiç festivalinin olmadığını söyledi. Öztürk, “Bu sene, bu akşam 1.’sini kutladığımız fındık festivali dilerim inşallah ileriki yıllarda çok daha güzel, çok daha fazla günlere yayılarak tam bir festival havası içerisinde devam ederiz” diye konuştu.
Duroğlu’nun ilçe olmayı hak ettiğini kaydeden AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ise konuşmasında, “Duroğlu’nun ilçe olması içinde biz elimizden gelen bütün gücümüzle arkanızdayız. Duroğulu’lu vatandaşlarımız beldesine sahip çıkarsa Allah’ın izniyle hak ettiği ilçeyi söke söke alır. Bereketli bir hasat dönemi olsun inşallah. Fındık müstahsilimizin, Giresunluların her zaman yanında olduk ve fındığın hak ettiği fiyatı da ulaması için gece gündüz çalışıyoruz. Hiç merak etmeyin Allah’ın izniyle bu işinde üstesinde geleceğiz” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Yöresel sanatçıların yanı sıra ,Türk Halk Müziği ve TRT Sanatçısı Huri Sapan bir birbirinden güzel şarkılarını sevenleri için seslendirdi. Huri Sapan’ın ardından sahneye çıkan Resul Dindar ve Ekin Uzunlar ise 2 saat boyunca sahnede kalarak sevilen şarkılarını sevenleri ile hep bir ağızdan söyledi.
Duroğlu Belediye Başkanı Murat Kılıçaslan, “1.Duroğlu Fındık Festivalimize ilimizden ve il dışından binlerce kişi katıldı. Muhteşem gecede Sanatçılarımız performansları ile hem coştular, hem coşturdular. Fındığın Başkentinde bu güzel geceyi bizlerle paylaşan tüm halkımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık