DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

CUMHURiYET BAYRAMI KUTLANDI

1 yıl önce
241 kez görüntülendi

CUMHURiYET BAYRAMI KUTLANDI
Reklam

Espiye ilçesinde Cumhuriyet Bayramı çeşitli etkinliklerle kutlandı.Cumhuriyetin ilan edilişinin 98’nci yıldönümü Espiye’de coşkuyla kutlandı.Cumhuriyetin ilan edilişinin 98’nci yıldönümü Espiye’de coşkuyla kutlandı.
28 Ekim’de Atatürk Anıtı’na kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlamalar çerçevesinde Şehit ve Gazi aileleri ile mezarları ziyaret edildi.
Tören öncesi Kaymakamlık makamında Kaymakam Taner Tengir tebrikleri kabul etti. Bayram kutlamalarına Hükümet Meydanı’nda devam edildi.
Tören de, Espiye Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, mülki erkânın, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ilçe Kaymakamı Taner Tengir, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Bugünün büyük bir heyecan ve gurur günü olduğunu belirten Kaymakam Tengir, “Cumhuriyetimizin ilanının 98 ’inci yıldönümünü büyük bir gurur ve heyecan içinde kutladığımız bu anlamlı günde öncelikle tüm Espiyeli hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi, saygı ve en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.
Cumhurbaşkanımız R.Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı okundu. Öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları ile spor gösterileri ilgiyle izlendi. Cumhuriyet Haftası dolayısıyla ilçedeki okullar arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.Pazar yerinden başlayan araç konvoyları eşliğinde Gülburnu Köyündeki Köprüye Viyadüke Türk Bayrağı asılmasıyla tören sona erdi.
Şehit Murat şahin Anadolu İHL öğretmenleri Coşkun Kandemir ve Sümeyye Macar Müsellimoğlu ‘nun sunduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine, Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Cumhuriyet savcısı Çağatay Yakarer,Jandarma Komutanı Üsteğmen Cemal Adıgüzel,Emniyet Müdürü Birkan Erden, Milli Eğitim Müdürü Ömer Karakayalı,Müftü Yavuz Koçak, İGM Üyeleri, daire müdürleri, okul müdürleri, şehit ve gazi yakınları,Siyasi Parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.(FİKRET BIYIK-AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık