DOLAR: 16.7 TL
EURO: 17.5 TL

ÇPAL ÖĞRENCİLERİ ATALARINI ANDILAR

2 yıl önce
497 kez görüntülendi

ÇPAL ÖĞRENCİLERİ ATALARINI ANDILAR
Reklam

Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri “Ecdadının İzinde” sloganıyla Sarıkamış yürüyüşüne katılarak, şehitlerimizi andılar.
Sarıkamış Harekatı’nın 105. yılı anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yürüyüşe Espiye 75.Yıl Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri de yer alarak Espiye ilçemizi temsil ettiler.
Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Aldemir, 105 yıl önce Rus işgali altında bulunan Kars Ardahan ve Batum’u kurtarmak üzere zorlu kış şartlarında Türk askerinin bir mücadeleye giriştiğini ancak kış şartları dolayısıyla on binlerce vatan evladının Şehit olduğunu ifade etti.
Aldemir, Bizler de okul idarecileri olarak öğrencilerimize tarihini ve atalarını unutmamaları ve bu bilinci kazanmak amacıyla olayın yaşandığı mekanların gezildiğini ve anma yürüyüşüne iştirak ederek, tüm şehitlerimize dua ettiklerini dile getirdi.
Sarıkamış yürüyüşüne Okul Müdürü Deniz Aldemir, Müdür yardımcısı Şeref Başoğlu, okul öğretmenleri ile öğrenciler katıldı. (Ahmet Turan)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık