DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

ÇEVRE HAFTASI ETKiNLiKLERi YAPILDI

3 ay önce
242 kez görüntülendi

ÇEVRE HAFTASI ETKiNLiKLERi YAPILDI
Reklam

01-07 Haziran Türkiye Çevre Haftası Etkinlikleri Espiye’de Gerçekleştirildi.
Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Espiye Kaymakamlığı ve Espiye Belediye Başkanlığı işbirliği ile organize edilen Süleyman Şah Parkında Fidan dikimi ve Esentepe Parkında çöp toplama ve temizleme işlemi gerçekleştirildi.
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ilan edilen ve 1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanan “Türkiye Çevre Haftası” kapsamında, Espiye’de bir etkinlik düzenlendi.Süleyman Şah Parkında ve Esentepe Parkında gerçekleştirilen etkinlikte Fidan Dikimi ve mıntıka temizliği yapıldı.Espiye İlçe Kaymakamı Taner Tengir nezaretinde gerçekleştirilen etkinliğe; Belediye Başkanı Mustafa Karadere ile kurum amirleri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
Yurt çapında eş zamanlı olarak yapılan söz konusu etkinliğe katılanlar,Süleyman Şah Parkında bir araya gelerek,Fidan Dikme ve çöp toplama faaliyetinde bulundular. Esentepe Parkını baştan aşağı temizleyen katılımcılar, temiz çevrede yaşamanın önemine dikkat çekerlerken; etkinliğe katılan öğrenciler de ellerindeki dövizlerle etkinliğe destek oldular.Esentepe Parkta gerçekleşen etkinlik sonunda bir konuşma yapan Kaymakam Tengir ;Yaşanabilir bir Espiye için tüm vatandaşlarımızı çevre konusunda duyarlı olmalarını diliyorum”dedi. Ayrıca Espiye Belediyesi tarafından vatandaşlara, öğrencilere, çocuklara Çay ve Dondurma ikram edildi.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık