DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

ÇANAKKALE ZAFERi’NiN 107’NCi YILI KUTLANDI

6 ay önce
170 kez görüntülendi

ÇANAKKALE ZAFERi’NiN 107’NCi YILI KUTLANDI
Reklam

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle kutlandı.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yılı münasebetiyle Cumhuriyet Meydanında düzenlenen anma programı; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başladı.

YUNUS EMRE ANADOLU LİSESİNDE PROGRAM DÜZENLENDİ
Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı program, Espiye Şehit Murat Şahin Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda sunuldu. Programa Kaymakam Taner Tengir,Belediye Başkanı Mustafa Karadere,İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Barış Doğan,İlçe Emniyet Müdür V.Birkan Erden,bütün kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve gazi ailelerimiz ile davetliler katıldı.
Yunus Emre Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşma Tarih Öğretmeni Fatma Yurdagül tarafından yapıldı.Sinevizyon ve oratoryo gösterisi ile sürdürülen program video gösterimi ile sonlandırıldı. Büyük ilgi ile izlenilen program sonrası Kaymakam programda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Şehit Yakınları Hanelerinde Ziyaret Edildi
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde Espiye’deki şehit yakınları ve gaziler hanelerinde ziyaret edildi.
Şehit Özgün Özdemir’in annesi Şanzimet Özdemir Hanımefendiyi, hanelerinde ziyaret eden Kaymakam Taner Tengir kıymetli ailelerin hal ve hatırını sordu,kendilerine çiçek takdim etti.Espiye’deki kamu kurum ve kuruluşlarının şehit yakını ve gazilere yaptığı hane ziyaretlerinde ailelere çiçek takdimi gerçekleşti, şehitlerin ruhu, şehit yakınlarının, gazilerin ise sağlık ve afiyette olmaları için dua edildi.
Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Çanakkale’yi geçilmez kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.18 Mart Çanakkale Zaferimizin 107. Yılı kutlu olsun!

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık