DOLAR: 13.7 TL
EURO: 15.5 TL

CAN DOSTLARIMIZI UNUTMUYORUZ!

11 ay önce
4.535 kez görüntülendi

CAN DOSTLARIMIZI UNUTMUYORUZ!
Reklam

Espiye İlçe Kaymakamlığı,hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte sokak hayvanlarının yiyecek temini için çalışma başlattı.
Hayvanların sıklıkla bulunduğu mesire alanları başta olmak üzere şehrin bir çok noktasına yem bırakıldı.Kaymakamlığın gönüllü vatandaşlarından oluşan ekip “Hayvanlar dışardayken insanlarla yaşayıp onların verdikleri ile beslenebiliyorlar, ama malum hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için insanlarla hayvanlar uzak kaldı. Biz de Espiye Kaymakamlığı olarak bu açığı kapatmak adına mesire alanları park ve bahçe alanlarına ve kent meydanına hayvanların beslenebileceği beslenme odakları yerleştiriyoruz.Gönüllü ekipler birçok alana bu beslenme odaklarının takibini yaparak doğaya yem bırakıyorlar. 2 gün boyunca insanların olmadığı ortamda can dostlarımızın sıkıntı yaşamaması için çaba sarf ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Hayvan severler adına etkinliğe katılan Erol Karaca ise “Merhamet insana en çok yakışan kıyafetidir. Espiye Kaymakamlığı her daim hayvan severlerin yanında.Diğer ilçelerde bu kadar duyarlılık bile yok bu anlamda Kaymakamlık ekipleri biz söylemeden kendileri böylesi önemli bir çalışma yapıyor. Bu da bizim için çok önemli ve kıymetlidir” şeklinde konuştu.(HATUN GÖKÇE)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık