DOLAR: 16.3 TL
EURO: 17.4 TL

BONCUKCU MAHALLESi iPTAL EDiLDi

1 yıl önce
259 kez görüntülendi

BONCUKCU MAHALLESi iPTAL EDiLDi
Reklam

Adalet Yerini Buldu
Espiye ilçesi Çam Mahallesi ‘nden 03.11 2017 tarihinde belediye başkanın talimatı ile belediye meclis toplantısında oy birliği ile ayrılarak, yeni mahalle olan Boncukçu Mahallesi mahkeme kararıyla iptal edildi.
Çam Mahallesi Muhtarı Salih
YANIK, Mahallesinin bölünerek yeni mahalle olmasının Belediye başkanının ve meclisin hukuki hiç bir dayanağı olmadığı mahallem vatandaşlarından resmi bir talep olmamasına rağmen muhtarın mahallesine ısrarla hizmet talep etmesine kızması nedeni ile bölünmüş olan Mahallesinin meclis kararının iptali için 22.11.2017 tarihinde Ordu idare mahkemesine açmış olduğum davanın ve yapmış olduğum savunmalar sonunda mahkemece 28 09 2018 tarihinde iptal kararı çıkmış olup daha sonra Espiye belediyesinin kararın reddi için Samsun bölge idare mahkemesine itirazda bulunmuş fakat mahkeme Ordu idare mahkemesinin vermiş oluğu iptal kararını 23. 02. 2021 tarihinde kesin iptal kararı ile oy çokluğu ile alarak itiraz yolu olmamaksınız onamıştır.
Adaletin hukukun üstünlüğü Allah’ın adaletinin şaşmadığı bir kez daha tescillenmiştir. Mahallemiz 03. 11. 2017 tarihinde mahallenin bölünmesini onaylayan meclis üyelerinin ve diğer meclis üyelerinin oyları ile mahkeme kararına uyulmasının kararını tekrar mahallenin eski sınırlarına çekilmesi yönünde 17. 05. 2021 tarihinde Boncukçu mahallesini iptal kararını almışlardır. Mahallemiz vatandaşlarımıza ilçemize ülkemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.(TANER KARAMAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık