DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

BODUR GAZETEMİZE ZİYARETTE BULUNDU

4 yıl önce
1.125 kez görüntülendi

BODUR GAZETEMİZE ZİYARETTE BULUNDU
Reklam

Eşref Bodur Gazetemizde geçtiğimiz hafta çıkan CHP’de Eşref Bodur’un Ayak sesleri haberimizden sonra gazetemize gelerek teşekkür ziyaretinde bulundu.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Ziya Gökçe ile görüşen Eşref Bodur, ‘’Basın Milletin Müşterek Sesidir. Sizler burada ilçemize uzun yıllardır hizmet ederek tüm Espiyelilerin sesi oldunuz sizleri tebrik ediyorum’’dedi.

Daha sonra Gazetemizin Muhabiri Taner Karaman kendisiyle röportaj gerçekleştirdi. Muhabirimiz Taner Karaman sordu. Eşref Bodur sorulara içtenlikle cevap verdi.

EŞREF BODUR’U KISACA TANIYALIM

Eşref Bodur Evli ve 4 çocuk babasıdır. Çocukların hepsi Amerikadır. Uzun yıllar Amerika  Kemalistler birliği başkanlığı yaptı. Bugün ise İstifa ederek kesin dönüş yaptı. Amerika Kemalistler birliğinin hala hazır Onursal Başkanıdır. 1975 yılında CHP üye oldu. 1974’ten sonra CHP Espiye ilçe gençlik kolları başkanlığı yaptı. 12 Eylül’de CHP’nin Kapatılmasından sonra  kurulan Halkçı Partiye üye oldu.

1984 Yılında Halkçı Partiden İl Genel Meclisine 2 sıradan aday oldu. 1991 öncesi CHP kapalı olduğu için 1985’de kurulan  Bülent Ecevit’in Genel Başkanlığında kurulan DSP’ye üye olarak 1991 yılında  Giresun’da DSP 3.sıra Milletvekili adayı oldu. Daha sonra CHP’nin açılmasıyla birlikte DSP’den istifa ederek  CHP’ye üye oldu. 2004 ve 2009 CHP’den İl Genel Meclisi üyesi adayı oldu.

CHP ESPİYE İLÇE TEŞKİLATININ MÜCADELESİ SİZCE NASIL

Sol Espiye’de 1984 dan bu yana başarı elde edemedi. Bu yüzden çok büyük eksiklik görüyoruz.

Ana muhalefet partisinin Espiye’de İktidar partisi ile dişe diş başa baş mücadele etmemesi biz CHP’lileri üzmektedir. O yüzden CHP’liler üzgün moralleri bozuktur. Türkiye genelinde ana muhalefet partisi olan ikinci parti olan CHP Espiye’de maalesef yerel seçimlerde üçüncü duruma düşmektedir. Belediye’de yokuz. İl Genel Meclisinde maalesef  yokuz.   Buralarda olmamızı CHP’ye gönül vermiş insanlar üzüntü ile karşılamaktadırlar.  Bu yüzden büyük talepler üzerime gelmekte bu talepleri önümüzde hafta mutlaka değerlendireceğim. Kamuoyunu en kısa zamanda Bu konuda kesin olarak bilgilendireceğim.

SİZCE CHP ESPİYE’DE NASIL BİR KONUMDA

İlk öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Bu iktidarın Döneminde bırakın CHP ilçe başkanlığı yapmayı üye olmak bile partili olmak bile bir bedel ödemektir. O yüzden CHP ilçe başkanlığı yapmış olan başkanlarımı asla suçlamıyorum. Ama  partiyi de getirdikleri yer buraya kadar  demek ki arkadaşlarımızın güçleri buraya kadar yetiyormuş  Bundan sonra ben kamuoyunun talepleri doğrultusunda  iddialı bir şekilde  Partimizi Espiye’de iktidara taşıyacağım.

ADAY OLURSANIZ NASIL BİR KADRO İLE YOLA ÇIKMAYI DÜŞÜNÜYORSUNUZ

Kadromuz çok güçlü olacaktır. . -Yönetim kurulu üyelerimiz ile ben Her  konunun uzmanı  ile yola çıkacağız. Bütün sorunları yakından takip edip Kamuoyu ile birlikte çalışacağız. Espiyemizin eksikliklerini dalında uzman olan arkadaşlarımızı inceleyip  sorun çözen odaklı bir yönetim anlayışı ile hizmet edeceğiz. Bunu da kurarken Dalında uzman arkadaşlar ile kadromuzu kuracağız. Önümüzdeki hafta adaylığımı açıklayıp ortaya çıktıktan sonra kamuoyunu heyecanlandıracak projelerimiz olacak….

İLÇEMİZDE NE GİBİ SIKINTILAR VAR GÖRDÜĞÜNÜZ EKSİKLİKLER NELERDİR

Espiye’de başlı başına şehirleşmede sıkıntı var. Modern kentleşmeden tamamen uzak  çarpık bir yapılaşma var. Espiye her konuda altyapı üst yapı konularında  tamamen eksiktir. Sokaklara çıktığımızda  göreceksiniz ki  arabalar  sokaklara park ederek yolları kapatmaktadır. İlk önce Espiye’nin park sorunu var.  Bunu dile getirmemiz lazım Espiye’nin en önemli sorunlarından bir tanesi  4 yıllık bir fakültedir. Bunu hayata geçirmek için projelerimizi hazırlayıp sunacağız. Çarpık yapılaşmayı tamamen ortadan kaldırarak  19 yüzyıl şehir görüntüsü veren Espiye’yi  modern 21 yüzyıl şehir görüntüsü verecek  Batı kenti yapmak için  projelerimizi hazırlayacağız. Köy yolları çok kötüdür. Yayla yollarımız asfaltlanmamıştır. Yaylarda evlerin yıkım tehlikesi vardır. Evlerin yıkılmaması için yurttaşlarımız bir olup mücadele edeceğiz. Eğer aday olup seçilirsem AK Parti karşında Espiye de sert bir ana muhalefet bulacaktır. Espiye Giresun’un  nüfus  olarak ikinci büyük  ilçesidir. Sürekli de göç alıp göç vermektedir. Bu yüzden nüfusu  artmaktadır. Buna göre çalışmalarımızı yapmaktayız. Espiye bana göre Giresun’da siyasi olarak  1’inci  büyük ilçesidir. Nüfus olarak ikincisi olmasına rağmen siyasi olarak birincidir.  Çünkü Yağlıdere Güce  ve Tirebolu’nun yarısı Espiye ile işbirliği yapmaktadırlar. O yüzden siyasi olarak büyük bir potansiyelimiz olmasına rağmen  hiçbir zaman bunu değerlendiremedik. Bu konuda değerlendirmek için elimizden geleni yapacağız.  Espiye bundan sonra  gündemde olacaktır.  Giresun’da olacaktır. Ulusalda olacaktır.  Bunu hep beraber göreceğiz.

 

İLÇE BAŞKANI OLURSANIZ İDDİALIMISINIZ

Tabi ki iddialıyız. Delegelerimiz  Teveccüh gösterip beni ilçe başkanı seçerlerse, İlçemizde önümüzde ki ilk seçimde  Belediye başkanlığı, Belediye Meclisi ve İl genel meclisi için iddialıyız.Espiye tarih boyu milletvekili çıkaramamıştır. CHP’den çıkacak adayın milletvekili yapmak hedefimizdir. Adaylarımızı kendi içimizde demokratik bir şekilde seçip sahaya çıkacağız.

SON OLARAK SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ VAR MI

Burada bana böyle bir destek verdiğiniz için başta Ziya Gökçe beye sizlere teşekkür ediyorum. Basın Milletin Müşterek Sesidir. Sizde burada Bizlerin ve tüm Espiyelilerin sesiniz. Ben bu duygu ve düşünceler ile sizlere tekrar teşekkür ederek CHP Türkiye’nin birleştirici gücüdür diyorum…

Bu zamana kadar görev yapmış eski partililerim ve yeni partililerim dahil ve eski ilçe başkanlığı yapmış değerli dostlarım bu konuda bana büyük talep vermektedirler ve sıkıştırmaktadırlar. Adaylığımı istemektedirler  Arkamda oldukları her zaman açıkça beyan ediyorlar.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık