DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

BAŞKAN’DAN iKAMET ÇAĞRISI

9 ay önce
208 kez görüntülendi

BAŞKAN’DAN iKAMET ÇAĞRISI
Reklam

Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, vatandaşların ikamet adreslerini yaşadıkları yere göre yazdırmalarını istedi. Başkan Mustafa Karadere, Espiye’de yaşadıkları halde ikamet adreslerini köyde ya da başka yerlerde gösterenler yaşadıkları şehre gelecek katkıyı azalttığını söyledi.
Karadere, “Espiye’de yaşayıp ikamet kayıtları başka yerlerde olan vatandaşlarımızı 31 Aralık’a kadar ikamet adreslerini ilçeye aldırmalarını ve yaşadıkları şehre katkıda bulunmalarını önemle rica ediyoruz” dedi.
Mustafa Karadere “Espiye’de yaşayan ama nüfuslarını köylerde tutan vatandaşlarımıza sesleniyorum, sizlerde ikamet kayıtlarınızı Espiye merkeze aldırarak bizlere destek olabilirsiniz. Daha fazla nüfus daha fazla ödenek demektir. Daha fazla ödenek ise daha fazla hizmet ve yatırım demektir. Güzel hizmet, daha modern ve gelişmiş bir Espiye için sizde Espiye’de yer alın. Sizleri seviyor, ilçemiz adına bu önemli çağrıyı dikkate almanızı rica ediyorum” diye konuştu.
E-Devlet sistemi üzerinden de ikametgah değişikliği yapılabileceğini belirten Başkan Mustafa Karadere, “Espiye’de yaşadığı halde ikametleri başka yerlerde bulunan vatandaşlarımız e-devlet üzerinden adreslerini taşıyabilir ve yaşadıkları şehre katkıda bulunabilirler. Bunun için yapmaları gereken e-devlet’e giriş yaparak, arama ekranına “Adres Değişikliği Bildirimi” yazarak çıkan ekranda adres bilgilerini girmek.
Yerel yönetimler belediyelerin bütçeleri her yılsonunda, adrese dayalı nüfus sayımı uygulamasına göre belirlenmektedir. Bu yüzden ikametinizin bulunduğu adres yerel hizmetlerin daha fazla olabilmesi için büyük önem arz etmektedir” dedi.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık