DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.7 TL

AŞURE GÜNÜ DÜZENLENDİ

1 ay önce
231 kez görüntülendi

AŞURE GÜNÜ DÜZENLENDİ
Reklam

Espiye ilçe Müftülüğü tarafından vatandaşlara ‘Aşure günü’ olması dolayısıyla aşure ikramında bulunuldu.
İlçe Müftülüğünce organize edilen ve Merkez Cami bahçesinde düzenlenen etkinlikte Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve ilçe Müftüsü Osman Gülbe, tarafından öğle namazı sonrasında vatandaşlarımıza aşure ikram edildi.
Program öncesi Merkez camiinde ilçe Müftüsü Osman Gülbe “Muharrem ayı ve aşure ” günü ile ilgili sohbet ederek,kerbela ve tüm şehitlerimiz için dua yaptı.
İlçe Müftüsü Osman Gülbe, Aşure Günü’nün paylaşmanın, dayanışmanın,birlikteliğin, sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesi olduğunu belirterek, “Muharrem ayına girdik. Allah ibadetlerimizi kabul eylesin. Muharrem ayı çok faziletli bir ay. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim birbirimize karşı olan sevgimizi ve saygımızı, üzerimize vermiş olduğu bolluğu arttırsın.” dedi.
Gülbe,Muharrem aşure günü vesilesiyle vatandaşlarımızın bu anlamda özel günlerinide tebrik ediyoruz. Birlik ve beraberliğimiz daim olsun diyoruz. Allah ülkemizi, milletimizi her daim bu bayrak altında bu ezanlar eşliğinde bu toprak üzerinde yaşamayı nasip etsin diyelim. ”dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Karadere ,Muharrem ayı vesilesi ile fitne, kavga ve karışıklıkların son bulmasını, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesini diliyor ve bu vesile Peygamber Efendimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin başta olmak üzere hak ve hakikat uğruna aziz canlarını feda eyleyen Kerbelâ şehitlerini rahmetle anıyorum” dedi.
Aşure dağıtım programına katılan Kaymakam Taner Tengir, Muharrem ayını idrak etmenin mutluluğu içerisinde olduklarını ifade ederek birlik ve beraberlik vurgusu yaparak,etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.(H.GÖKÇE)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık