DOLAR: 5.27 TL
EURO: 5.95 TL

AKŞENER’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ

1 yıl önce
389 kez görüntülendi

AKŞENER’DEN GÖVDE GÖSTERİSİ
Reklam

Partisinin il başkanlığı binasının açılışı için Giresun’a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Atatürk Meydanında yaptığı konuşmada hem AK Parti’ye hem de YSK’ya yüklendi.

Cumhurbaşkanlığına adaylığını bir kez daha açıklayan Akşener YSK’nın seçimlere katılma şartları ile ilgili açıklamasına “And olsun şart olsun bu seçimlere gireceğiz. Bunun aksini aklından bile geçirme” dedi.Giresun’da, partisinin il teşkilat binasının açılış törenine katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, burada partililere seslendi. Giresun’un en işlek olan Gazi Caddesi’nden esnaf ve vatandaşları selamlayarak geldi.

Önce Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret eden Akşener daha sonra Atatürk Meydanına gelerek konuşmasını burada sürdürdü. Binlerce partilinin katıldığı açılışta gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Akşener, Abdullah Gül tartışmalarına da değindi. Akşener’in açıklamaları şöyle: “YSK açıklama yapmış tüm kongrelerin yapılması gerekiyormuş. Bütün partilerde daha önce öyle mi olmuş. Yeni bir yasa mı çıkardınız? Aklından bile geçirme pişman olursunuz. Bir gazeteci yazmış, Abdullah Gül ile görüşüyormuşum. Güya çekilecekmişim. Geçin kardeşim bunları… Kardeşim, benim sözüm söz! Ne çatı, ne baca, ne pencere kardeşim! Ben 2019’da adayım ve kazanacağım!. İYİ Parti ile yatıp, İYİ Parti ile kalkıyorlar. Size söz ne çatı ne başka bir şey ben kesinlikle adayım. Bana öyle başkan diye bağırıyorsunuz daha önce de başbakan diye bağırsınız iki başbakan uçtu gitti. Ne güçlüsünüz gözlerini korkutuyorsunuz.”
Akşener yaptığı konuşmada; “Türkiye kendi kendine yeter konumda tarım ürünlerine sahip bir ülke olmasına rağmen bu durumdan ülkemizi yoksun bırakan bir yönetim anlayışı var. Çünkü ülkemizde üretim maliyetleri pahalı diye her şeyi ithal ediyoruz. Neredeyse fındığı da ithal edeceğiz ama yüzde 70’ini biz üretiyoruz. Hayvancılığı yok ettik, tarım ürünleri üretim pahalı diye ithal ediliyor. Saman ithal eden bir yönetim mevcut. Bunun anlamı üretim ve üretici düşmanı bir yönetim var. Çünkü üretirseniz hür ve bağımsız olursunuz üretirseniz devletin sosyal yardımlarına muhtaç olursunuz. Yapılan budur. Üreten bir ekonomiye sahip olursanız, maliyetleri düşürüp üreticiyi destekler ve üretimi sağlarsanız kendi kendine yeter bir ülke konumuna gelirsiniz. Duydum ki Giresun’da da çalışan binlerce kişiye istihdam sağlayan SEKA arazisi de kupon arazisine dönüşmüş. Ülkemizin sorunu genç işsizler. Üniversiteyi bitiren binlerce genç işsizimiz mevcut.”
“BÜTÜN TAŞERONLAR KADROYA ALINMALI”
Taşeron işçi düzenlemesini de yeterli bulmayan Akşener; “Bugüne kadar FETÖ tarafından sorular çalındı bunu anladık ama bu çalınan sorularla kimler işe girdi. Kul haklarını yiyerek çalınan sorularla işe giren kimler oldu. Bunu bir türlü çözemedik. Bunu çözmemiz FETÖ imamları tarafından engellendi. Şimdi de taşeron işçi düzenlemesi var. Bu düzenlemeye göre sınav yapılacakmış, son bir açıklamaya göre de mülakatla işe alınacaklarmış. Acaba düşünüyoruz şimdi kimler alınacak, kimler işsiz kalacak. Eğer taşeronlar konusunda bir düzenleme yapılacaksa kayıtsız, şartsız bütün taşeronlar bu düzenlemeden faydalansın hepsi bayram etsin. Dün sorular çalındı kendi adamalarını işe koyanlar, bugün taşeron işçilerin işine mi göz dikildi. Biz bütün taşeronların kadroya alınmasını istiyoruz” dedi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık