DOLAR: 18.5 TL
EURO: 18.1 TL

AKŞENER GiRESUNLULARLA BULUŞTU

4 yıl önce
1.641 kez görüntülendi

AKŞENER GiRESUNLULARLA BULUŞTU
Reklam

İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, “Bu kardeşiniz, bu ablanız da inşallah sizin oylarınızla cumhurbaşkanı seçildiğimde buradan ilan ediyorum devlet fındık için 15 lira fiyat açıklayacak” dedi.

Akşener, partisince Atatürk Meydanı’nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Giresun’da ve Karadeniz’de fındık ile çayın Karadenizlinin çocuklarını evlendirdiği, göçü engellediği, doyduğu stratejik bir ürün demek olduğuna işaret etti.Fındığın dünyada Türkiye’nin en önde olduğu bir tarım ürünü olduğuna dikkat çeken Akşener, Türkiye’nin fındıkla dünyada fiyat belirleyen bir konumda olduğunu belirtti.Akşener, “Fındığa uzanan eller kırılır” ifadesini kullanarak, şöyle devam etti:

“Birincisi bu, ikincisi fındık sadece Giresun, Ordu ve Karadeniz Bölgesi için değil, Türkiye’nin stratejik ürünüyse ona gereken önemi vermeliyiz. Mezara gömmek yerine baş üstünde taşınmalıdır. Bu kardeşiniz, bu ablanız da inşallah sizin oylarınızla cumhurbaşkanı seçildiğimde buradan ilan ediyorum devlet fındık için 15 lira fiyat açıklayacak.”
Türkiye’nin ekonomik kalkınmasını kendilerinin başaracağını savunan Akşener, “Öyle güzel bir kadromuz var ki. Ekonomide de, sağlıkta da, tarımda da, dış politikada da vatandaşı, çiftçiyi tarlasına küstürdü bunlar, biz barıştıracağız.” diye konuştu.
Teknolojik yatırımların tamamını gençler üzerinde yapacaklarını ifade eden Akşener, şunları kaydetti:
“Niçin bizden Google’lar çıkmasın? Niçin bizde Facebook’lar çıkmasın? Niçin bizden Elon Musk’lar çıkmasın? Bizim çocuklarımız arasında var onlar, ama öğretmen mezun eder tayin etmezsen, 5 tane öğretmen çeşidi olursa, ücretli öğretmen sözleşmeli öğretmen, efendim gerçek öğretmen, gayri resmi öğretmen. Öğretmen öğretmendir, hepiniz kadrolu olacaksınız.”
– Akşener şehit ailesini ziyaret etti
Akşener, miting öncesinde Irak’ın kuzeyinde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Hakan Ergin’in Eynesil ilçesindeki ailesini ziyaret etti.
Ziyarette Meral Akşener, şehidin babası Ahmet ve annesi Aynur Ergin ile görüşerek taziyelerini iletti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık