DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

AKARYAKIT ZAMLARI TAŞIMA üCRETLERiNE YANSITILMALI

8 ay önce
207 kez görüntülendi

AKARYAKIT ZAMLARI TAŞIMA üCRETLERiNE YANSITILMALI
Reklam

Akaryakıt zamlarının taşıma ücretlerine yansıtılması isteniyor.
Servisçi esnafımız akaryakıta ve araç yedek parçalarına gelen zamlar karşısında çok zorlandığını hatırlatan Espiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Saffet ÇELİK, “taşımalı eğitim kapsamında taşımacılık yapan servisçi esnafımızın sözleşmeleri her yıl Ağustos ayında yapılıyor. Dolayısıyla maliyet tespitinde de o tarihlerdeki akaryakıt fiyatları dikkate alınıyor. 2021/2022 eğitim döneminin ihaleleri yapıldığı tarihlerde motorinin ortalama fiyatı 6,40 TL iken 05.01.2022 tarihi itibariyle motorinin ortalama fiyatı 12,90 TL’ ye çıkarak yüzde 100 e yakın oranında bir artış söz konusu.Pandemi döneminde 1,5 yıl hiç çalışmayan servisçi esnafımız okulların açılmasını beklerken şimdi de artan maliyetler ve akaryakıt fiyatları karşısında zorlanıyor”dedi.
“SERVİS TAŞIMACILIĞI YAPAN ESNAFLARIMIZ EĞİTİMİN GİZLİ KAHRAMANLARIDIR”
Çelik,”Taşıma işi yapan esnaflarımızın ve taşıma kapsamı içerisindeki öğrencilerimizin mağdur olmaması için servisçi esnafının taşıma hizmetini yapabilmesi, ayakta kalabilmesi için akaryakıttaki artış farkının güncel taşıma ücretlerine yansıtılmalı “diye konuştu.
AKARYAKIT ZAMLARINA KARŞI AYAKTA DURMAKTA ZORLANAN KESİM YALNIZCA SERVİSCİLERİMİZ DEĞİL
Saffet ÇELİK, Taşıma faaliyetinde bulunan taksi, dolmuş, minibüs, kamyon, otobüs ve tır gibi ticari faaliyet gösteren esnafımızda akaryakıta gelen zamlardan dolayı ciddi şekilde etkilendiğini söyledi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık