DOLAR: 18.0 TL
EURO: 18.3 TL

A.LİSESİ KUT´ÜL AMARE ZAFERİNİ KUTLADI

5 yıl önce
230 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

Espiye Anadolu Lisesi öğretmenleri Hasan CÜCE ve Sema KAYA rehberliğinde öğrenciler tarafından Kut´ül Amare Zaferi´nin yıl dönümü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Okul Müdürü Ekrem CEBECİ, törende yaptığı konuşmada, Kut´ül Amare Zaferi´nin 1952 yılına kadar Kut Bayramı olarak kutlandığını, daha sonra bu kutlamaların, Türkiye´nin NATO üyesi olması dolayısıyla kaldırıldığını söyledi.

Espiye Anadolu Lisesi Salonu´nda gerçekleştirilen kutlama törenine, Okul Müdürü Ekrem CEBECİ, Müdür Yardımcısı Helim CEBECİ, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 100. yılında tekrar kutlanmaya başlanan bu zaferin, 101. yılı kutlamalarını gerçekleştiriyor olmaktan dolayı büyük bir gurur ve onur duyduklarını ifade eden CEBECİ, şöyle konuştu:

“Biz gerektiğinde tüm fertleriyle inancı, vatanı, bayrağı, devleti uğruna savaşabilen, bunu göze alan bir milletiz. Bu millet Malazgirt Zaferi´nden Çanakkale Destanı´na, tarihindeki gerçek kahramanlık hikayelerini hiçbir zaman unutmamıştır, unutmayacaktır. Kut´ül Amare Zaferi her zaman hatırlamamız gereken, unutulmayacak bir destandır. Kut´ül Amare Zaferi´nin mimarı olan şehitlerimizi, gazilerimiz minnetle yad ediyor, kendilerine Allah´tan rahmet diliyorum.”

Konuşmanın ardından Espiye Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam önemini belirten konuşma yapıldı. şiirler okundu ve Kut´ül Amera Zaferi ile ilgili sunu izlendi. İzleyenlerden büyük beğeni toplayan program, salondakiler tarafından ayakta alkışlandı.(YGHS )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık