DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

A.D.LİSESİ OMÜ TANITIM GÜNLERİNE KATILDI

5 yıl önce
236 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

Espiye Anadolu Lisesi öğrencileri Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) her yıl düzenlediği ve geleneksel hâle gelen Üniversite Tanıtım Günleri’ne katıldı.

Öğrenciler Rehber öğretmenleri Selami ŞAVKLIYILDIZ, Metin ÖZTÜRK, Sezai ŞAHAN ve Müdür Yardımcısı Helim CEBECİ ile tüm fakültelerin ve yüksekokulların stantlarını gezdiler.

Etkinlikte öğrenciler, Doç. Dr. Ayşenur BÜYÜKGÖZE KAVAS’ın verdiği “Nasıl Üniversiteli Olunur?”, “Doğru Tercih Sıralaması Nasıl Yapılmalı” ve Yrd. Doç. Dr. Hatice EPLİ KOÇ’un verdiği “Sınav Senden Korksun!” konulu seminerleri dinleme şansı da buldular.

İlahiyat Fakültesi önderliğinde gelen Mehteran Grubu’nun yaptığı gösteri, Roman Orkestrası’nın eğlenceli performansı, üniversitenin Müzik Eğitimi Bölümü’nün ve Karadeniz Müzik Topluluğu’nun verdiği konser, Konservatuar öğrencisi Atakan Karadeniz´in Müzik Grubu ile Halk Dansları Topluluğu’nun sergilediği oyunlar da 12. Üniversite Tanıtım Günleri’ne ayrı bir renk kattı.

Öğrenciler, eğitim ve fen-edebiyat fakülteleri, iktisadi ve idari bilimler fakültesi, spor fakültesinin, kampüsünü gezdiler.

Emine BOL YAZICI “YGS ve LYS girdiğiniz yıl tercihlerinizde üniversitemiz bölümlerini yazmanızı çok isterim. Umarımki sizleri görmek ve kulübümüzde yeralmanız bizleri gururlandıracaktır “dedi.

Okul Müdür yardımcısı Helim CEBECİ üniversitede kendilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı Ululsrarası İlişkiler Koordinatörü Emine BOL YAZICI ve ESN Grupa teşekkür ederek, yapılan ziyaretlerle 19 Mayıs Üniversitesi ile okulumuz arasında artık bir gönül köprüsü oluştuğunu bunu sonraki yıllarda da sürdüreceklerini belirtti.

Okul Öğrencileri gezi esnasında yol güzergahında olan Tarihi mekanlar Bandırma Vapuru´nu ve Tekkeköy Atatürk Evi´nide gezerek bilgiler aldılar. (YGHS )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık