6 PUANLIK GALiBiYET
![6 PUANLIK GALiBiYET](http://www.yoremizgazetesi.com/wp-content/themes/safir-webportal/timthumb.php?src=http://www.yoremizgazetesi.com/wp-content/uploads/2021/03/48146058-1616264337-1-e1616489756855.jpg&w=392&h=250)
![Reklam](http://www.yoremizgazetesi.com/wp-content/uploads/2017/05/asdasd.png)
Altay, Ümraniyespor ve Bandırmaspor maçlarını kaybeden ve elindeki büyük avantajı kaçıran Giresunspor, final niteliği taşıyan karşılaşmada Samsunspor’u suskun ismi Traore’nin attığı gollerle mağlup etti. Çotanaklar, kötü gidişata son noktayı koyarken 3 haftadır üzdüğü Taraftarlarını bu kez sevince boğdu.
Giresunspor Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Ayhan, Yılport Samsunspor ile 6 puanlık bir maç oynadıklarını söyledi. Kazandıkları için mutlu olduklarını ifade eden Ayhan; “Samsunspor maçı bizim için hayati önem taşıyan bir karşılaşma oldu. Kazanarak 3 maçlık galibiyet özlemine son verdik ve üzerimizdeki kara bulutları dağıttık. Bunun yanı sıra ilk iki mücadelesi verdiğimiz rakibimiz ile aramızdaki puan farkını açtık. Son 7 maçımız kaldı. Hedefimiz kalan maçlarımızda da en iyi sonuçları alarak 44 yıllık Süper Lig hayalimizi gerçeğe dönüştürmek” dedi.
STAD: Yeni 19 Mayıs
HAKEMLER: Ümit Öztürk ***, Mehmet Yıldırım ***, Özcan Sultanoğlu ***
SAMSUNSPOR: Nurullah Aslan **, Caner Arıcı **, Veli Çetin **, Savicevic ** (Dk. 76 Oğuz Gürbulak), Hamroun ** (Dk. 64 İlyas Kubilay Yavuz), Gökhan Karadeniz ** (Dk. 76 Mücahit Albayrak), Djedje **, Yasin Öztekin ** (Dk. 84 Burak Çalık), Kerem Can Akyüz **, Erkam Reşmen **, Coureur ** (Dk. 84 Guido Koçer)
GZT GİRESUNSPOR: Tolgahan Acar ***, Diarra ***, Hüsamettin Tut *** (Dk. 84 Kerem Kalafat), Mehmet Taş ***, Eren Tozlu ***, Nalepa *** (Dk. 71 Erol Can Akdağ), Balde ***, Sergen Piçinciol *** (Dk. 90 Traore), Hayrullah Bilazer ***, Uzodimma *** (Dk. 90 Milinkovic) Caner Hüseyin Bağ ***
KIRMIZI KARTLAR: Dk. 72 Kerem Can Akyüz, Dk. 79 İlyas Kubilay Yavuz, (Yılport Samsunspor)
SARI KARTLAR: Dk. 54 Caner Arıcı (Yılport Samsunspor), Dk. 90+4 Erol Can Akdağ (GZT Giresunspor)
GOLLER: Dk. 90+1 ve 90+5 Traore (GZT Giresunspor)
TFF 1. Lig 27. hafta müsabakasında lider GZT Giresunspor, deplasmanda Samsunspor’u 2-0 mağlup etti.
Yeşil-beyazlılar Traore’nin Dk. 90+1 ve 90+5’te attığı gollerle sahadan 3 puanla ayrıldı. Bu sonuçla Giresunspor 3 haftalık mağlubiyet serisinden sonra adeta hayata dönerken,puanını 56’ya yükseltti.
![Reklam](http://www.yoremizgazetesi.com/wp-content/uploads/2017/05/yoremm.gif)
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış.