DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

28. KÜMBET YAYLA ŞENLİĞİ

4 yıl önce
2.615 kez görüntülendi

28. KÜMBET YAYLA ŞENLİĞİ
Reklam

Tatilciler, gurbetçiler ve yerel halk 28. Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali’nde doyasıya eğlenerek yaylanın ve temiz havanın tadını çıkardı.

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Kümbet Yaylası’nda bu yıl 28’incisi düzenlenen “Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali”ne binlerce kişinin yanı sıra Ak Parti milletvekilleri ve Espiye Belediye başkanı Mustafa Karadere de katıldı.

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Kümbet Yaylası’nda bu yıl 28’incisi düzenlenen “Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali”ne binlerce kişi katıldı.
Doğu Karadeniz ve Giresun’un en önemli yaylaları arasında yer alan bin 700 rakımlı Kümbet Yaylası’nda yağışlı ve sisli havaya rağmen bir araya gelen binlerce kişi renkli görüntüler oluşturdu. Festivale katılanlar, kemençe eşliğinde horon oynayarak eğlenme ve eşsiz güzelliklere sahip doğada piknik yapma imkanı buldu.
Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, festivalin açılışında yaptığı konuşma, Kümbet’in, bölgenin en önemli yaylalarından birisi olduğunu söyledi.
Her yıl olduğu gibi bu yılda yeniden ‘yayla ağası’ seçimleri yapıldı, son olarak İstanbul’un Bağcılar ilçesi belediye başkanı Lokman Çağrıcı’nın yaptığı ağalığa bu sene Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın seçildi.Şenlikoğlu, Aydın’a ağalık simgeleri olan kasket ve tespih hediye etti.
Uluslararası Dereli Kümbet Kültür ve Sanat Festivali’ne, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Hasan Turan, AK Parti Giresun milletvekilleri Sabri Öztürk ve Kadir Aydın, Giresun Vali Vekili Metin Maytalman, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ile vatandaşlar katıldı.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık