DOLAR: 17.9 TL
EURO: 18.5 TL

“15 TEMMUZ GiRESUN GAZiLERi” KiTABI

7 ay önce
193 kez görüntülendi

“15 TEMMUZ GiRESUN GAZiLERi” KiTABI
Reklam

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Espiye İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından ”15 Temmuz Giresun Gazileri” kitabı ilçedeki kamu ve stk temsilcilerine taktim edildi.
Bu kapsamında Kaymakamlık tarafından 15 Temmuz Giresun Gazileri adlı kitap dağıtıldı.
Valilik 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Giresun Gazileri adlı kitap yayımlandı. Vali Enver Ünlü Darbe girişimiyle ilgili Önsözü ile başlayan kitapta 53 gazinin destansı mücadelesi yer aldı.
O kanlı kalkışma gecesine ve halkın kutlu direnişine dair fotoğrafların yer aldığı kitapta her gazinin ayrı ayrı hikayeleri yer alıyor.
Giresun Valiliği tarafından hazırlanan kitapta “15 Temmuz Demokratik Cumhuriyetimizin yeniden var oluş tarihidir.15 Temmuz Türk Milletinin uğruna kan ve can verdiği, Türkiye’nin ilelebet demokrasiyle yaşayacağını ilan ettiği tarihtir.
Uğruna can verilen kan dökülen vatandır ve dinimiz İslamdır.15 Temmuz bir destandır. Giresun ve Giresunlular olarak bu destanı kayıt altına almak, ilelebet yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak için bir sorumluluk hissettik.
İnsanımızın bu Vatan Millet Din aşkını gelecek nesillere aktarmak için kitaplaştırmak istedik. Aslında Türkiye’de her vilayetin bu destansı tarihi kitaplaştırıp okullara ve kütüphanelere kazandırmasının önemli olduğuna inanıyoruz.
Zira kurtulan yalnız vatanın bağımsızlığı ve demokrasimiz değil, aynı zamanda dinimiz İslam da tahrifattan kurtulmuştur Giresun Valiliği olarak 53 gazimize ulaşarak destansı mücadelesini kayıt altına aldırdık. Bu kitapta şanlı ve soylu mücadelesini anlatan gazilerimize ve şehitlerimizin ailelerine ömür boyu sağlık ve mutluluk diliyoruz. Allah bir daha bu millete 15 Temmuzlar yaşatmasın diyoruz” ifadeleri yer aldı.(AHMET TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık