DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

12 OLAN ARAÇ YAŞI 20 YAŞA ÇIKARILSIN

1 yıl önce
260 kez görüntülendi

12 OLAN ARAÇ YAŞI 20 YAŞA ÇIKARILSIN
Reklam

ÖĞRENCİ TAŞIMA İŞİ YAPAN ESNAFLAR “12 OLAN ARAÇ YAŞININ 20 YAŞA ÇIKARTILMASINI İSTİYOR”.
Espiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Saffet Çelik, öğrenci taşıma işinden hariç başka gelirleri olmayan servis taşımacılığı yapan esnaflarımız araç yaşları konusunda mağdur olduğunu belirtti.
Çelik, “İlçemizde, 150 civarında ilçe milli eğitim müdürlüğüne taşımalı eğitim kapsamında çalışan araç vardır. 2021/2022 taşıma döneminde 12 yaşını doldurmamış araç sayımız 110 civarındadır.
Yaklaşık 2 yıldır taşıma yapan esnafımız pandemi sürecinde en mağdur olan gruplar arasındadır. Bu süreçte araç değiştirmeleri çok zordur.
Bu süreçten dolayı araç yaşlarının 12’den 20 yaşa çıkarsa esnafımızın mağduriyeti biraz giderilmiş olacaktır” dedi.
“ÖĞRENCİ TAŞIMACILIĞI YAPAN TAŞITLARDA YAŞ DEĞİL ARACIN BAKIMI ÖNEMLİ”
Okul servis araçlarında yaş sınırı 12’den 20 yaşa çıkartılması gerekli olduğunu, okul servis araçlarının her yıl bakım onarımlarının, TÜVTÜRK muayene istasyonunda fenni muayenelerinin, Jandarma ve emniyet birimleri tarafından haftalık kontrollerinin yapıldığını ifade eden Saffet Çelik, ” servis taşımacılığı yapan esnafımız zor bir süreçten geçiyor. Bu zorlu süreçten dolayı araçlarını değiştirmekte zorluk yaşayacaklardır. Yaş sınırı 20 yaşa çıkartılırsa taşıma yapan esnaflarımız mağdur olmamış olurlar. Ülkemizin covid 19 Salgınından dolayı önemli bir süreçten geçtiğini görüyoruz. Devletimizin her türlü almış olduğu kararların sonuna kadar yanındayız. Servis taşımacılığı yapan servisçilerimiz eğitimin gizli kahramanlarıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve yetkili bakanlarımızın desteklerini bekliyoruz ” dedi.(FİKRET BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık