DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

11 KASIM MiLLi AĞAÇLANDIRMA GüNü

1 yıl önce
305 kez görüntülendi

11 KASIM MiLLi AĞAÇLANDIRMA GüNü
Reklam

“11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında tüm Türkiye ile eş zamanlı olarak yürütülen “Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyası ağaç dikme etkinliği yapıldı.
Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda başlatılan “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında “Bugün Fidan, Yarın Nefes”etkinliği, bu yıl da 11 Kasım saat 11’i 11 geçe 81 il ve 922 ilçede aynı anda gerçekleştirildi. Aynı zamanda Azerbaycan, Bosna-Hersek, Malta, Kosova, Senegal, Kazakistan ve Ukrayna gibi yaklaşık 30 ülkenin de katılımıyla gerçekleşen bu kampanyada, 83 milyon fidan, toprakla buluştu.Ülke genelinde ağaç ve orman sevgisini geliştirerek gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesini sağlamak ve daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir dünya için düzenlenen “Milli Ağaçlandırma Günü” fidan dikim etkinliği,Espiye ilçesi Çepniköy Alem Ağaç mevkiinde gerçekleştirildi.
Törene,İlçe Kaymakamı Taner Tengir ve Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe protokolü, kurum ve daire amirleri ile pandemi tedbirlerinden dolayı sınırlı sayıda öğretmen, öğrenci ve vatandaş katıldı. Espiye Orman İşletme Şefi Gözde Çolak Karaköse “Bugün Fidan, Yarın Nefes”kampanyası ve Espiye’de yapılan ağaçlandırma çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kampanyanın amaçlarına, ormanlarımızın önemine değinen Espiye Kaymakamı Taner Tengir, dikilecek olan 348 bin fidanın Espiyemize, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni etti.Kurum ve daire amirleri, öğretmen, öğrenci ve halkımız eşliğinde fidan dikiminin gerçekleştirilmesinin ardından etkinlik sona erdi.(Ahmet TURAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık