DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

YILMAZ,“BEN DEĞİL BONCUKÇU KAZANACAK”

4 yıl önce
765 kez görüntülendi

YILMAZ,“BEN DEĞİL BONCUKÇU KAZANACAK”
Reklam

Espiye belediyesinin 3.11.2017 tarihli kararı ile birlikte Çam mahallesinden ayrılan boncukçu
mahallesi 4 Mart Pazar günü yeni ve ilk muhtarını seçmek için bir yıllık ara seçime gidiyor..

14 Adayın yarışacak olduğu Boncukçu Mahallesinin muhtar adaylarından Halit Yılmaz ile muhabirimiz Taner Karaman röportaj gerçekleştirdi.

Boncukçu Mahallesine Neden Aday oldunuz?
İlk öncelikle şunu belirtmek isterim ki Mahalle halkının yoğun ilgisinden dolayı aday oldum.Çam mahallesinden ayrılmasının ardından bir yıl ara seçim kararı alınmıştır. Yeni kurulacak olan mahallemizin Espiye’nin en canlı en aktif ticaretin döndüğü en önemli mahallelerinden olmasından dolayı bende bu güzel mahallemizde ilk muhtar olmak istiyorum. Bütün birikimimi mahalle sakinlerinin yoğun isteğiyle ile birleştirerek mahallemize hizmet etmek istiyorum.

KISA SÜRE İÇİNDE BONCUKÇUYA NELER YAPILMASI GEREKİYOR
4 Mart günü gerçekleştirecek olduğumuz ara seçim bir yıl sürecek. Kısa sürede yeni kurulacak olan Mahallemiz muhtar binasını ve çocuk parkını eğer seçilirsem hızlı bir çalışma ile kazandırmak istiyorum.

ADAYLAR İÇİNDE KENDİNİ ŞANŞLI HİSSEDİYORMUSUNUZ
Daha önceki tecrübelerime bakarsınız, Mahalleyi en iyi şekilde temsil edecek olan benim. Mahalle halkının 14 aday içinde temsil yeteneği en güçlü adayı tercih edeceğine inanıyorum. Bu yüzden kendimi şanslı hissediyorum.

BONCUKÇU MAHALLESİ SAKİNLERİNE SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİZ
4 Mart Pazar günü yapılacak olan seçimin, çok demokratik ve medeni bir şekilde kırıcı olmadan geçmesini temenni ediyorum. Tüm adaylara başarılar diliyorum. Mahalle sakinlerine şunları söylemek istiyorum.
Sevgili Mahalle sakinleri; Beni tercih edip seçildiğim takdirde ilk iş olarak mahallemize muhtarlık hizmet evi yapılması için bütün enerjimle çalışacağım. Devlet kurumlarıyla görüşerek müsait bir alana çocuk parkı yapmak için elimden geleni yapacağım. Beni tercih ettiğiniz takdirde mahallemizin ayrılacağı olacak. Oylarınızı kullanırken sizi en iyi şekilde temsil edebilecek adaya oy vereceğinizden eminim. Cenabı Allah benim ve sizlerin yar ve yardımcısı olsun. Allah’a emanet olun. Saygılarımla.

MUHTAR ADAYI HALİT YILMAZ’IN ÖZGEÇMİŞİ

1954 Yılında İlit köyünde doğdu. 1974 yılında Giresun Ticaret Lisesi’nden mezun oldu. Kısa dönem Almanya’da kaldı. 1983 mahalli seçimlerinde Anavatan Partisi Tirebolu İl Genel Meclisi üyesi seçildi. Aynı yıl Espiye’de toptan gıda işinde ticarete atıldı. 1987 seçimlerinde 1200 üyenin oy kullandığı ön seçimde 8 aday içinde liste birincisi olarak Espiye İl Genel Meclisi üyesi seçildi. Espiye’nin efsane belediye başkanı rahmetli Soner Karaman ile Espiye ve Köylerine Hizmet için 8 yıl çalıştı. Avluca, Akkaya, Yeniköy, Ericek ve İbrahimşeyh köylerinin Espiye’ye tekrar bağlanması için İl genel meclisinde aktif çalıştı. (T.KARAMAN)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık