DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.3 TL

YENi KAPI GiRESUN GüNLERiNDE ESPiYELiLER BiR ARAYA GELDi

10 ay önce
317 kez görüntülendi

YENi KAPI GiRESUN GüNLERiNDE ESPiYELiLER BiR ARAYA GELDi
Reklam

14. Giresun Günleri Yeni Kapıda yapıldı.Espiye Belediyesi standı yoğun ilgi gördü.
Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere: “Espiye’ye gönül vermiş tüm hemşerilerimizin ziyaretleriyle sıla ve gurbet ilişkisini bir arada harmanladık” Bu tür organizasyonlarda amacımız İstanbul’da yaşayan Espiyeli hemşerilerimizle bir araya gelmek. Ayrıca Giresun Günlerini merak eden İstanbul ve Giresun kültürlerini yakınlaştırmak. Giresun Valimiz Enver Ünlü, önceki dönem Kültür ve Turizm Bakanı, AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 65. Hükûmet Başbakan Yardımcısı, AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Nurettin Canikli, Giresun Milletvekillerimiz Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk, İstanbul Milletvekili Hasan Turan, diğer vekiller, Giresun il ve ilçe belediye başkanları, protokol üyeleri, STK, il, ilçe teşkilatlarının ve vatandaşların ziyaretleri ile yoğun olarak yaşandı. Hemşerilerimiz burada memleketlerine özlemlerini giderdiler. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum. Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberliğimizi pekiştiriyor.” dedi.
İstanbul ve çevre illerden gelen Espiyeli vatandaşlar Espiye’ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Başkan Karadere ile bol bol hatıra fotoğrafları çektirdiler.
Dört gün süren etkinliklerde, kültürel etkinlikler ve yöresel lezzetler tüm İstanbulluların beğenisine sunuldu. 14. kez düzenlenen Giresun Günleri Giresunlu ve Espiyelilerin katılımı ile yoğun oldu.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık