DOLAR: 18.6 TL
EURO: 18.4 TL

YAZ KURAN KURSLARI SONA ERDİ

5 yıl önce
324 kez görüntülendi

YAZ KURAN KURSLARI SONA ERDİ
Reklam

Espiye ilçe Müftülüğü tarafından açılan Yaz Kuran Kursları sona erdi.

Müftülük tarafından İlçeye bağlı merkez, mahalle, köylerde ve yaylalarda açılan Yaz Kuran Kursları sona erdi.

Espiye ilçe Müftü Yavuz Koçak, ” 12 Haziran’da başlayan yaz kurslarının 3 dönem olarak devam ettiğini ve 18 Ağustos’ta sona erdiğini söyledi.

Koçak, Espiye merkez, mahalle, köy ve yaylalarda kursa devam eden çocuklara, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın verdiği program dâhilinde Kuran-ı Kerim, Tecvid, İlmihal, Peygamberimizin hayatı, vatan sevgisi anne-baba sevgi, birlik ve beraberlik vb. konuların da dersler verildiğini belirtti.

Öğrencilerin kurslara ilgisini artırmak amacıyla sosyal aktivitelerin yanında öğrenciler arasında Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, bilgi yarışması ve futbol müsabakaları gibi çeşitli sosyal etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Koçak, bu etkinlikler; çocuklar arasındaki kaynaşmayı, motivasyonu, verimliliği, sevginin, saygının temellerini pratiğe dökme imkânı verdiği belirtti.

Espiye ilçesinde 65 kuran kursu açıldığını,79 din görevlisinin görev yaptığını, kurslara yaklaşık 1550 öğrencinin katılarak eğitim aldığını ifade eden Müftü Yavuz Koçak, Yaz Kur’an Kursuna bu yıl da yoğun ilgi olduğunu, öğrencilerini kuran kurslarına gönderen öğrenci velilerine ve kurslarda görev yapan din görevlilerine de teşekkür etti.

(FİKRET BIYIK )

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık