DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.3 TL

YAZ KUR’AN KURSLARI BAŞLADI

2 yıl önce
3.700 kez görüntülendi

YAZ KUR’AN  KURSLARI BAŞLADI
Reklam

Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur’an kursları, 29 Haziran’da başladı. Kuran kursları, Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden online olarak yapılacak.
Koronavirüsle mücadelede tedbirlerle gelinen yeni normal süreçle birlikte Diyanet İşleri Başkanlığınca düzenlenen yaz Kur’an kursları da başladı.
29 Haziran Pazartesi günü başlayan yaz Kur’an kursları bu yıl pandemi nedeniyle ”Uzaktan Eğitim” yöntemiyle yapılacak.
Kur’an-ı Kerim, itikad, ibadet ve ahlak derslerinin yer aldığı yaz Kur’an kursları, Diyanet TV ve sosyal medya üzerinden gerçekleştirilecek.
”Kur’an Öğreniyorum, Kur’an Okuyorum ve Dinimi Öğreniyorum” şeklinde üç farklı kategoride hazırlanan derslerin gün içinde tekrarları da olacak.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, yaz Kur’an kurslarına kayıtların 26 Haziran ‘da başladığını, kayıt yaptırmak isteyenlerin diyanet.gov.tr üzerinden başvuru yapabileceğini, Yaz Kur’an kurslarına internet üzerinden başvuruda bulunan öğrencilerin, ilçe müftülüğüne müracaat ederek yaz Kur’an kursu ders kitaplarını alabileceğini, Müftülüklere gidemeyen öğrencilerin ise, https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategoriler/materyaller adresinden ya da başvuru yaptıkları ekrandan taşınabilir belge (PDF) olarak söz konusu ders kitaplarını bilgisayarına indirebileceğini ifade etti.(Fikret BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık