DOLAR: 15.9 TL
EURO: 16.9 TL

VATANDAŞLAR MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİNİ İSTEDİLER

1 yıl önce
1.096 kez görüntülendi

VATANDAŞLAR MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİNİ İSTEDİLER
Reklam

Espiye -Yağlıdere arası yolculuk yapan vatandaşlar mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istediler.
Bir süredir devam eden Espiye -Yağlıdere arası yolculuk yapan vatandaşlar mağduriyetlerinin hala devam ettiğini belirttiler.
Vatandaşlar, iki ilçe arasında yıllardır devam eden yolcu taşıma sorununa bir çözüm bulunmasını isteyerek, Giresun Valisi Enver Ünlü’yü, her iki ilçenin Kaymakamları ile iki ilçenin belediye başkanlarını göreve davet ettiler.

ESPİYE YAĞLIDERE DURAĞI ÇÖZÜM BEKLİYOR

Espiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili ve SS.84 nolu Espiye-Yağlıdere minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi başkanı Saffet Çelik, “SS.84 Nolu Espiye-Yağlıdere minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi çalışanları olarak sorunun çözülmesi için gayret gösteriyoruz” dedi.
Çelik, Gazetemize yaptığı açıklamada, “Bizler Kooperatif olarak, Espiye den aldığımız yolcuları Yağlıdere ilçesinde yolcuların mağdur olmayacakları bir yeri durak yeri olarak gösterilerek yolcuları durağa bırakarak, Yağlıdere’den yolcu almadan geri dönülmesini,32 nolu Yağlıdere-Giresun minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatifi çalışanları ise, Yağlıdere’den aldıkları yolcuları Espiye merkeze bırakmasını, Espiye’den Giresun yolcusu almadan Giresun’ a devam etmelerini, 32 nolu Yağlıdere-Giresun minibüsçüler motorlu taşıyıcılar kooperatif çalışanları, Yağlıdere’den aldıkları yolcularını Giresun’,a gitmeseler bile Espiye ilçe merkezine bırakarak, yol üzerinde bulunan yolcuları alarak, Yağlıdere’ye devam etmelerini, 84 nolu Espiye –Yağlıdere kooperatifi çalışanları olarak, Yağlıdere merkeze yolcularımızı bıraktıktan sonra Yağlıdere merkezden yolcu almadan yol üzerindeki yolcuları alarak, Espiye ilçesine getirmemizi istiyoruz” dedi.
Yağlıdere SS.32 nolu kooperatif yönetimi ve ortakları tarafından yaptıkları açıklamada ise, “SS 84 ve SS 32 ait araçlar Espiye- Yağlıdere güzergahında Espiye’deki durak yerinden sıralı birer araç ile çalışacağını, SS 84 yolcularını Merkez durağının orada indirecek ve boş olarak geri dönecek. Kaşdibin’den sonra yoldan yolcu alabilecekler. Yağlıdere’den Giresun ‘ a giden SS 32 nolu araç yolcuları şehir merkezine bırakıp ve yolcu almadan Giresun’a devam edecek. D-4 belgesi alamayan 84 nolu kooperatif üyelerine encümen kararıyla D-4 belgesi belediye tarafından verilecek. Giresun’dan kalkan Yağlıdere dolmuşları, kendi güzergahları olan Espiye hapishanesi yolcularını karayolunda bırakmak ve içeri girmemek şartıyla alabilecek, içeri girip yolcu bırakanlara kolluk kuvvetleri tarafından gerekli cezalar yazılacaktır” denildi.(YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık