DOLAR: 12.9 TL
EURO: 14.7 TL

“VATAN YAHUT FINDIK” BELGESELiNiN GALASI YAPILDI

1 yıl önce
1.514 kez görüntülendi

“VATAN YAHUT FINDIK” BELGESELiNiN GALASI YAPILDI
Reklam

Espiyeli Gazeteci ve TV yapımcısı İsmail Kahraman’ın, Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle hazırladığı “Vatan Yahut Fındık” adlı belgesel filmin galası Giresun’da gerçekleştirildi.
Espiyeli Gazeteci ve yapımcı İsmail Kahraman, fındığın Giresun için çok önemli yere sahip olduğuna işaret etti.
Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Üniversitesi Ömer Halisdemir Konferans Salonu’ndaki programda yaptığı konuşmada, fındığın hem Giresun hem de ülke için çok önemli bir ürün ve değer olduğunu söyledi.
Vali Sarıfakıoğulları, farklı bir boyutuyla fındığı gündeme getiren ve belgeseli hazırlayan yapımcı İsmail Kahraman’a teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can ise bu tip projelere üniversite olarak her zaman destek verdiklerini belirterek, ekonomik değerinin yanı sıra kültürel ve sosyal bir değer olması sebebiyle fındığın üzerinde daha çok çalışma yapılması gerektiğini kaydetti.
Fındığın, milli mücadele döneminde stratejik bir ürün olarak oynadığı rolün pek bilinmediğini dile getiren Kahraman, belgeselde fındığın farklı yönü ve tarihi geçmişiyle ele alındığını aktardı.
Belgesel filmin gösterisinin ardından Vali Sarıfakıoğulları, Gazeteci, TV yapımcısı Kahraman’a plaket takdim etti.Espiyeli Gazeteci ve TV yapımcısı İsmail Kahraman, programa katılan yetkililere ve emeği geçenlere teşekkür etti. (YGHS)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık