DOLAR: TL
EURO: TL

VALİ KARAHAN,MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

5 yıl önce
656 kez görüntülendi

VALİ KARAHAN,MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ
Reklam

Giresun Valisi Hasan Karahan, Espiye ilçesinde mahalle ve köy muhtarları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun imzasıyla 81 İl Valiliğine gönderilen genelge gereğince ilçe ziyaretlerinde bulunarak muhtarlarla bir araya gelmeye devam eden Vali Karahan,  Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Espiye Merkez ile Soğukpınar beldesine bağlı 30 köy ve 12 mahalle muhtarıyla bir toplantı düzenledi.

Giresun Valiliği, İl Mahalli İdareler Müdürlüğünün koordinesinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan,rutin olarak belli aralıklarla ilçelerde muhtarlarla bir araya geldiklerini belirten Vali Karahan,  muhtarların taleplerini yerinde alıp, sorunları yerinde dinlediklerini söyledi.

İlçede yatırımların devam ettiğini kaydeden Vali Karahan,  “Hava şartlarının, kış şartlarının uzun sürmesi bize biraz sekte vurdu. Biliyorsunuz bizim büyük gücümüz, sermayemiz KÖYDES için aktarılan paralar. Bu konuda bu sene yaklaşık 60 Milyona yakın bir kaynak aktarılacağının müjdesini aldık, ancak para henüz aktarılmadı. Biraz gecikme oldu. Muhtemelen bu ay sonuna kadar hiç olmazsa ilk dilimi gelir diye bekliyoruz. İhaleler yapıldı. Havalarda müsaade ederse bundan sonra yapım işlerine de başlanacak. Tabii hakkedişlerin ödenmesi işlemlerin tamamlanması içinde paramızın biran evvel aktarılması lazım. İnşallah artık belirsizlikler sona erdi. Memleketimizin önünü görüyoruz hep beraber. Dolayısıyla bu konunun da yakın zamanda çözüleceğini ve yakın zamanda yatırımlarımıza hızlı bir şekilde devam edeceğimizi söyleyebiliriz. Espiye’mizde bu konuda bizim için önemli ilçelerimizden.”dedi.

Espiye’de sorunların çözümü için çalışıldığını belirten Vali Karahan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ İlçenin sorunların tamamının çözülmesi için gayretimiz devam ediyor. Ama neticede sizlerin de bu konuda katkısı gayreti gerekiyor. Belediye Başkanımız tabi mahalleler konusunda iddialı ama köylere de destek veriyor. Bizimde Kaymakamlık olarak Valilik olarak tabi ki önceliğimiz belediye hudutları dışı ama bazen ortak projeleri de birlikte hayata geçirebiliyoruz. Hem özel idaremiz olarak, hem belediyelerimiz olarak, hem muhtarlarımız olarak biz hizmetlerimize devam edeceğiz. Yatırımlarımız, projelerimiz, programlarımız hepsi devam edecek. Allah’ın izniyle yavaş yavaş hep birlikte tamamlayacağız. Bizim görevimiz, birinci vazifemiz bu. Şimdiden sezonumuz hayırlı olsun. Geçenlerde bildiğiniz gibi Maçka da bir uzman askerimizi şehit ettiler. Bu konuda da muhtarlarımızın duyarlılığını dikkatini bekliyoruz. Eskiye göre daha iyiyiz, imkânlarımız daha iyi bölgeye daha hâkimiz. Bunun için arkadaşlarımızın, muhtarlarımızın bütün muhataplarımızın dikkatli olmasını bekliyoruz.”

Konuşmanın ardından toplantıya katılan muhtarlar, altyapı, yol, içme suyu, elektrik, asayiş, sağlık, eğitim, hayvancılık başta olmak üzere çeşitli sorun ve taleplerini Vali Karahan’a ilettiler.

Toplantıya; Espiye Kaymakamı Sultan Doğru, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk,  Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Soğukpınar Belediye Başkanı Özcan Özdemir, ilgili daire amirleri ve muhtarlar katıldı.

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık