DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.4 TL

UMRECiLER UĞURLANDI

2 yıl önce
1.853 kez görüntülendi

UMRECiLER UĞURLANDI
Reklam

Espiye ilçesinden umre vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek 2. tur vatandaşlar için uğurlama töreni düzenlendi. İlçe Müftülüğü umre vazifesini yerine getirmek üzere yola çıkan 31 umre yolcusu için uğurlama töreni düzenledi.
Merkez caminde düzenlenen ve Din görevlilerince Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Espiye İlçe Müftüsü Yavuz Koçak , “İnşallah, sağlık ve sıhhatli bir şekilde umre ibadetlerini yerine getirerek tekrar sevdiklerinize kavuşursunuz. Gittiğiniz kutsal topraklarda ülkemizin birlik ve beraberliği için, sevdikleriniz ve bizler için dua edin. Allah şimdiden ibadetlerinizi kabul etsin.
Yolunuz açık olsun, Rabbim gitmek isteyen tüm kardeşlerimize nasip etsin.” temennisinde bulundu.
İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın yaptığı duanın ardından 31 kişilik 2.tur umre kafilesi, din görevlisi Mehmet Işık’ın başkanlığında kutsal topraklara doğru yola çıktı.
Espiye Yatılı Erkek Kuran Kursunda öğrenim gören ve hafızlığını başarı ile bitiren Ramazan Gedik’inde hayırsever vatandaşlar tarafından umre ücreti ödenerek umreye gittiğini belirten Müftü Koçak,hayırsever vatandaşlara bu güzel davranışlarından dolayı teşekkür etti.
Merkez Camii’de gerçekleşen uğurlama merasimine Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. (F. BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık