DOLAR: 18.5 TL
EURO: 17.9 TL

UMRECİLER KUTSAL TOPRAKLARDAN DÖNDÜ

4 yıl önce
678 kez görüntülendi

UMRECİLER KUTSAL TOPRAKLARDAN DÖNDÜ
Reklam

Espiye İlçe Müftülüğüne kayıt yaptıran ve umreye giden 108  umreci kutsal topraklardan döndüler.

15 günlüğüne kutsal topraklara giden umreciler evlerine döndüler. Umre ziyareti için dualar eşliğinde kutsal topraklara gönderilen 108 kişilik kafile Espiye’ye döndü. Mukaddes toprakları ziyaret eden kafile Espiye’ye ayak basınca göz yaşlarını tutamadı.

Yakınlarını karşılamak için Havaalanına koşan aileleri ise ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 Yılı Umre Organizasyonu çerçevesinde Espiye İlçe Müftülüğüne kayıt yaptıran ve umreye giden 108 umreci kutsal topraklardan döndüler.
Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak,Din görevlileri Mehmet Şahan, Mehmet Yılmaz,Mustafa Arslan ve İsmet Kara’nın din görevlisi olarak gittiği, 108 umreci kutsal görevlerini ifa ederek, evlerine geri döndüler.
Umre boyunca kafileye başkanlık eden Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, “108 umrecimizle birlikte 15 günlüğüne kutsal topraklara gittik.Umrecilerimiz ibadetlerini sağ salim yaparak, sorunsuz bir şekilde ilçemize döndük” dedi.
Kafilede bulunan Yusuf Kaya ve Fatih Türkmen ise, “Allah’a şükürler olsun çok güzel bir Umre ibadeti yaptık. Kafile Başkanımıza ve din görevlilerimize çok teşekkür ederiz. Dolu dolu bir Umre programı geçekleştirdik. Umre anlatmakla olmaz yaşamak lazım. Rabbim herkese bu güzel ibadeti yapmayı nasip etsin inşallah” şeklinde konuştular. (F.BIYIK)

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık