DOLAR: 18.6 TL
EURO: 19.6 TL

TERÖRİSTLER YAYLA EVLERİNİ TALAN ETTİLER

4 yıl önce
791 kez görüntülendi

Resim bulunamadı
Reklam

PKK’lı teröristler yaylada girilmedik ev bırakmamışlar.Yağlıdere ilçesi Günlük Yaylası’na yayla evlerini kontrole çıkan vatandaşlar evlerini görünce şoka uğradılar.

Yaylalarda kar yağışı yeniden başlamadan evlerini kontrol için hafta sonu yaylaya çıkan vatandaşlar, büyük bir şok yaşadı. Evlerin duvarlarını kırarak içeriye giren teröristler, geride adeta yıkıntı bıraktı.
Yağlıdere ilçesine bağlı Günlük Yaylası’nda evlerini kontrol etmek için yaylaya çıkan vatandaşlar, evlerini talan edilmiş halde buldu. Teröristler tarafından birçok yayla evinin kapısı, penceresinin zorlandığı açamadıkları evlere girebilmek içinse duvarların kırıldığı görüldü.
“Uyarıları aldırmayan vatandaşların bıraktıkları malzemeden 5 aylık erzak topladıkları ortaya çıktı”
Yaz aylarında yaylalara çıkan vatandaşlara yayla dönüşü evlerde erzak ve yaşamsal malzeme bırakılmaması konusunda uyarılar yapılmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Yağlıdere ilçesi Günlük yaylasında iş makinası operatörüne teslim olan ‘Vanlı’ kod adlı Ziya Mehmet Yıldırım adlı teröristin yer göstermesi sonucu ele geçirilen sığınakta 5 aylık erzak bulunmuştu. Yapılan araştırma sonucu ele geçirilen yaşamsal malzemelerin yayla evlerinden çalındığı ortaya çıktı.
İki sığınak ve çok sayıda
mühimmat ele geçirildi
Güvenlik güçlerine teslim olan bölücü terör örgütü mensubu “Agit Van” kod adlı Hasan Demir’in verdiği ifade doğrultusunda Yassıalanı yaylasında örgüte ait biri yiyecek, diğeri mühimmat deposu olarak kullanılan iki sığınak bulundu.
Mühimmat deposunda zırh delici ve C4 patlayıcılar, el bombaları, çok sayıda fişek ve silahlar ele geçilirken, gıda deposunda ise bölge yaylalarından çalınan yiyeceklerin bulunduğu öğrenildi.
Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin teslim olan bölücü terör örgütü mensubunun verdiği ifadeler doğrultusunda bölgedeki operasyonları sürüyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık